Zvrhlíka Epsteina (†66) na cele nikdo nehlídal: Dozorci-flákači „surfovali na webu a družili se“

Autor: ČTK - 
20. listopadu 2019
06:59

Dva vězeňští dozorci, kteří měli službu v noci, kdy zemřel americký finančník Jeffrey Epstein, čelí obvinění, že ho každých 30 minut nekontrolovali, jak jim bylo zadáno, a falšovali o tom záznamy. Informoval o tom zpravodajský web BBC. 

Miliardář Jeffrey Epstein, kterého obvinili ze zneužívání nezletilých dívek, se v srpnu oběsil v newyorské vazební věznici. Epstein byl tehdy na cele sám. Podle BBC byl vězeň těsně předtím odebrán ze seznamu potenciálních sebevrahů poté, co se předtím pokusil vzít si život.

Generální prokurátor Geoffrey Berman u soudu v úterý uvedl, že dozorci neprovedli nařízené kontroly a lhali o tom. Podle prokuratury "značnou část" své služby "strávili u stolu, surfovali na internetu a pohybovali se ve společných prostorech", následně pak "falšovali záznamy" o tom, že spočítali vězně. V prohlášení také stálo, že podle záznamů z bezpečnostních kamer u Epsteinovy cely nebyl tu noc nikdo jiný.

Obvinění, kterému čelí dozorci Tova Noel a Michael Thomas, jsou v kauze kolem Epsteinovy smrti první. Dozorci měli při své službě 10. srpna za úkol Epsteina kontrolovat každých 30 minut. Oba dozorci, kteří v úterý u soudu prohlásili, že jsou nevinní, byli podle agentury AP propuštěni na kauci. 

 

liskabystrouska ( 20. listopadu 2019 08:31 )

tak nemel zneužívat nezletilé ....nikoho bych neobvinila ..ma co chtěl.

cid2000 ( 20. listopadu 2019 08:14 )

Přesně tohle má odvést pozornost od vraždy!Teď najednou zjišťují,že v té věznici fungovalo vše špatně!Ani náhodou!Je to součástí klamných operací,které chrání vysoké zvrhlé politky a prince z dětské pedofílie!Tyhle zrůdy nám vládnou!Chce to cepy,sudlice!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud