Šokující zjištění: „Zvrhlík“ Epstein dva dny před smrtí podepsal závěť: Komu připadnou jeho miliardy?

Autor: ČTK, rc - 
20. 8. 2019
08:19

Americký finančník Jeffrey Epstein (†66) tento měsíc ve vězení v New Yorku spáchal sebevraždu. Podle informací New York Post dva dny před smrtí podepsal poslední vůli! Plánoval snad miliardář svou smrt dlouho dopředu?  

Americký finančník Jeffrey Epstein, který na počátku srpna spáchal ve vězení v New Yorku sebevraždu oběšením, podepsal dva dny před smrtí poslední vůli. Své jmění finančník 8. srpna odkázal trustu, jehož beneficienti nejsou známi. Podle soudních dokumentů uložených na Amerických Panenských ostrovech má Epsteinův majetek hodnotu více než 577 milionů dolarů (13,4 miliardy korun).

Po finančníkovi zbyla mimo jiné rezidence na Manhattanu v hodnotě asi 56 milionů dolarů, ranč v Novém Mexiku s hodnotou 17 milionů dolarů či pařížská nemovitost v hodnotě 8,6 milionu dolarů. Epstein vlastnil také dva ostrovy v Karibském moři, které mají podle dokumentu hodnotu asi 85 milionů dolarů. Do trustu poputuje také zhruba 56 milionů dolarů v hotovosti. Šestašedesátiletý Epstein byl nalezen v cele mrtvý v sobotu 10. srpna.

Miliardář a někdejší přítel amerického prezidenta Donalda Trumpa i bývalého šéfa Bílého domu Billa Clintona ve vazbě čekal na soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek. Podle prokurátorů Epstein v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Epstein veškerá obvinění odmítal. Epsteinova smrt vyvolala řadu otázek a zabývá se jí Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i ministerstvo spravedlnosti.

Média si především kladla otázku, jak je možné, že takto ostře sledovaný vězeň nebyl lépe hlídán. Úřad newyorského soudního patologa minulý týden vyvrátil spekulace, které se začaly šířit, a potvrdil, že Epstein spáchal sebevraždu. Několik Epsteinových údajných obětí se nechalo slyšet, že bude chtít získat část jeho majetku jako odškodnění. „Dejte veškerý jeho majetek obětem. Je to jediná spravedlnost, jakou mohou dostat,“ uvedla v reakci zaslané agentuře AP jedna z právniček zastupujících ženy, které se údajně staly oběťmi Epsteinových sexuálních choutek.

fenmetrak ( 20. srpna 2019 10:10 )

Už sem nebudu psát nic

AliAlice ( 20. srpna 2019 09:36 )

Je to přesně tak,holčičky za prachy dělaly divy,a jak se jedná o mega dědictví,tak jsou z nich rázem oběti...

Jan Brandis ( 20. srpna 2019 08:40 )

V Americe se jim říká "oběti", u nás to jsou kkuuurrvvy 😂🤣😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud