Nová odhalení v případě smrti zvrhlého miliardáře Epsteina (†66): „Slepé“ kamery i utahaní dozorci

Autor: ČTK, yks - 
12. srpna 2019
09:49

Vězeňští dozorci, během jejichž služby spáchal o víkendu americký finančník Jeffrey Epstein ve své cele sebevraždu, pracovali přesčas a během noci nedodrželi pokyn, že mají vězně kontrolovat každou půlhodinu. Bezpečnostní kamery navíc zabíraly pouze dveře jeho cely, nikoli to, co se dělo uvnitř.

Mrtvé tělo miliardáře Jeffreyho Epsteina našli dozorci v sobotu ráno, patrně několik hodin poté, co údajně spáchal sebevraždu. Jak vyšlo najevo, miliardář byl na cele sám a zcela bez dozoru. Bezpečnostní kamery byly namířené na dveře. Zachytily by, kdyby do cely někdo vešel, dění uvnitř ale podle internetového portálu Daily Mail nezabíraly.

Spekuluje se o tom, že po smrti nepohodlného miliardáře, známého svými kontakty s politickými špičkami a dalšími prominenty, bude mnoho mocných lépe spát. Také proto se ihned po Epsteinově smrti vyrojily domněnky, že mu na onen svět mohl někdo pomoci.

Epstein byl zadržován v nápravném zařízení na newyorském Manhattanu považovaném za jedno z nejpřísněji střežených ve Spojených státech. Sebevraždu spáchal v noci na sobotu, jeho bezvládné tělo našli zaměstnanci věznice až ráno. Americká média uvedla, že se nejspíš oběsil.

Podle agentury AP v době sebevraždy dohlíželi na oddělení, kde byla i Epsteinova cela, dva dozorci. Jeden z nich pracoval už pátý den po sobě přesčas, přesčasy měl kvůli nedostatku pracovníků na pokrytí směn nařízené i jeho kolega.

Podle amerického tisku zaměstnanci věznice zjevně porušili pravidla, když Epsteinovu celu nekontrolovali každých 30 minut, jak bylo nařízeno. Finančník byl přitom v cele sám, i když ministerstvo spravedlnosti dostalo od vedení nápravného zařízení ujištění, že s ním v cele bude spoluvězeň.

Epstein byl ve vazbě od 6. července, kdy byl zatčen poté, co v soukromém tryskáči přiletěl do Spojených států z Francie. Finančník čelil obviněním z nelegálního obchodu se sexem a kriminálního spiknutí. Podle prokurátorů v letech 2002 až 2005 ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let. Epstein veškerá obvinění odmítal.

Ve vazbě byl pod zpřísněným dohledem od 23. července, kdy byl ve své cele nalezen téměř v bezvědomí s poraněními na krku. Kvůli obavám, že má v úmyslu spáchat sebevraždu, se na něj vztahoval zvláštní režim, ten byl ale podle AP ukončen už koncem července.

V případě odsouzení mohl šestašedesátiletý miliardář dostat za sexuální zločiny až 45 let vězení. Jeho případ média pečlivě sledovala i proto, že Epstein patřil k velice známým byznysmenům a kdysi se přátelil s nynějším americkým prezidentem Donaldem Trumpem či s bývalým prezidentem Billem Clintonem.

ObcanPrahy ( 14. srpna 2019 09:45 )

nie je možné aby sa v "suicide watch" cele obesil alebo zabil, veď to nemá ani kde zavesiť

ObcanPrahy ( 14. srpna 2019 09:41 )

práveže bol s nimi kamarát a stále mal na nich blackmail, takže si myslím že mu pomohli z tej cely a teraz sa niekde ukrýva. Podľa fotky sa tam zabil nejaký dvojník. Pitvu dozoroval Michael Baden, zaujimava wikipedia.

Elssa ( 12. srpna 2019 14:40 )

Dědek mrtvej nebude, a Trumpuv kámoš to nebyl to je klamani tiskem. Všecko je jinak a nikdo se nic nedozví a tajným iluminatum projde vše. Svět je ve sparech ďábla a vše je předem naplánované. Tisknou si sami peníze a ameri je vládě je tahle sebranka pronajímá, jsou bohatí a neví coby. Kenedy to chtěl skončit a zabili všechny kdo se jim postaví. Nás krmí chemtrails a smějí se.

Bleskoska ( 12. srpna 2019 14:13 )

Tak dáme ještě jednu konstrukci. V base namísto něj byl za peníze, jak jinak, jeho dvojník, který se mu přeelice podobá, jen má trošinku jiný nos, ne tak tenká aristokratický na špičce, ale plebejský, trochu mohutný a rozšlápnutý. Toho zavraždili, takže se mu nemusí platit a miliardář se zašije po vzoru Hitlerových cenných mužů. Ztratit se na půl století, to dnes jde ještě lépe než v minulém století. Ale samozřejmě že vadil mocným a bohatým, a ti byho mohli umlčet navždy, to také. Proč by se ale sám zbavil života, když za peníze a s konexemi, které má, si může koupit nejen věznici a dozorce, ale i právo, respektive právní verdikt pro svůj případ? Dnes už nevěřím, že Marylin Monroo se sama předávkovala, ani že Diana s Fadym zemřeli kvůli náhodné havárii. jak člověk vnímá běh historie a přemýšlí nad ním, mnoho věcí a případů se může jevit jinak, než je předkládáno médii. Masaryk také z okna nevyskočil sám, mele se o tom od jeho úmrtí a ani dnes se neprozradilo, jak se jeho "sebevražda" měla přihodit. To je svět mocných, bohatých a vlivných, jejich život i jejich umírání.

illyria ( 12. srpna 2019 14:11 )

a to jste na ten jeho ostrov létal? Nikdo jiný nemůže mít radost, že to má "za sebou"... Kdyby mluvil, tak by odhalil stejné prasáky jako je on a ti by již (pravděpodobně) nemohli zneužívat další děti... Měl být stále pod dozorem kamer nebo na utajeném místě pod dozorem US Marshals service...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud