„Měl seznam na znásilnění spolužaček i vraždy.“ Děsivá minulost střelce (†24) z Ohia

Autor: ČTK - 
5. srpna 2019
17:18

Střelec z Ohia Connor Betts (†24), který v neděli před barem v americkém státě Ohio zabil devět lidí a pak ho zastřelila policie, byl dvakrát na střední škole podmínečně vyloučen. V prvním případě údajně proto, že si vedl seznam spolužaček, které chtěl znásilnit, ve druhém proto, že si psal jména lidí, které chtěl pozabíjet. S odvoláním na výpovědi jeho někdejších spolužáků a komentář bývalého ředitele školy o tom napsaly agentura AP a Daily Mail.

Bettsovo chování podle spolužáků vyvolalo paniku, když na zeď na školních záchodech napsal jména lidí, které by chtěl povraždit. Byl tehdy ve třetím ročníku střední školy v Bellbrooku. Škola musela být uzavřena a Betts byl podmínečně vyloučen, podruhé.

Poprvé tak byl podle spolužáků potrestán, když do školy přišel se seznamem jmen studentek, které chtěl znásilnit. Jeden jeho bývalý spolužák uvedl, že Betts měl v plánu „školu vystřílet“, zatímco jiný řekl, že si po střelbě v Daytonu na podivného spolužáka hned vzpomněl.

Seznam na vraždy a znásilnění

„Měl seznam na vraždy a na znásilnění, já byla na seznamu znásilnění,“ uvedla Bettsova bývalá spolužačka. Někdejší roztleskávačka doplnila, že Bettse téměř neznala a že ji překvapilo, když jí v prvním ročníku střední školy zavolala policie, aby jí řekla, že se objevila na Bettsově seznamu. „Policista mi řekl, že (Betts) chvíli nebude ve škole,“ uvedla. „Po nějakém čase se ale vrátil, chodil po chodbách. Nikdo nás neupozornil, že se do školy vrací,“ doplnila.

24letý Connor Betts zabil před klubem v Daytonu (stát Ohio) 9 lidí.24letý Connor Betts zabil před klubem v Daytonu (stát Ohio) 9 lidí. | ČTK

Vedení školy odmítlo zprávy komentovat, pouze potvrdilo, že Betts školu navštěvoval. Někdejší ředitel školy Chris Baker ale v rozhovoru s místními novinami Dayton Daily News řekl: „Ty informace bych nepopřel, ale víc k tomu říct nechci.“

Mluvili o tom, že potřebuje pomoc

Policie uvedla, že nic Bettsovi nebránilo v tom, aby si koupil útočnou pušku, kterou použil v neděli. Jako dospělý měl totiž trestní rejstřík čistý, píše AP. Policie ho zastřelila pouhých několik kroků před vstupem do baru s vystrašenými lidmi. Ještě venku ale zabil devět lidí a dalších 26 zranil.

Mezi mrtvými byla také jeho dvaadvacetiletá sestra Megan Bettsová. Jedna žena, která s Bettsem chodila do školy, uvedla, že snil o tom, že jí sváže a prořízne hrdlo. „Není to pro mě záhada,“ uvedla. „Jsem vzteky bez sebe,“ doplnila.

„Věděl, že to není normální... Dlouho jsme mluvili o tom, že potřebuje pomoc,“ vysvětlila a dodala, že spolu s rodiči tehdy kontaktovala policii, ale neměla pocit, že ji úřady berou vážně.

Smutek za oběti střelby v OhiuSmutek za oběti střelby v Ohiu | Reuters

Temná energie

Betts měl podle jeho spolužáka Demoye Howella velmi černý smysl pro humor a obklopovala ho „temná energie“. „Myslím, že spíš než zločin z nenávisti to byl zločin typu nenávidím všechny,“ poznamenal Howell. „Upřímně je mi mnohem lépe, když vím, že tu už není,“ uzavřel.

petr366 ( 5. srpna 2019 18:29 )

Kdyby Ronald nezrušil blázince tak by ti pošuci nelítali s kverem po ulici. Donald by je mohl opět zavést a byl by klid.

Manowar ( 5. srpna 2019 17:29 )

USA = říše zla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud