Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Mezinárodně hledaný vrah, kterého chytli v Praze: V Maďarsku se přiznal k zabití!

Autor: ČTK - 
23. července 2019
23:02

Muž, který byl letos v březnu zadržen v Praze kvůli podezření ze spáchání více trestných činů včetně vražd a minulý týden předán Maďarsku, se přiznal k jednomu zabití. Podle agentury MTI to oznámil odvolací soud v Budapešti.

Jedná se o 38letého Csabu D. (jeho jméno se v ČR přepisuje i jako Čaba D.), který má maďarské a srbské občanství. Maďarská policie podle MTI uvedla, že je podezřelý ze dvou nájemných vražd, které spáchal loni v červenci v Amsterodamu a nato v září v Budapešti. Zatím se přiznal ke zločinu v maďarské metropoli.

Srbské úřady ho ale podezřívají i z vraždy spáchané v Bělehradě. Proto i ony žádaly Prahu o vydání tohoto mezinárodně hledaného muže. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová nakonec rozhodla o extradici do Maďarska po porovnání závažnosti trestné činnosti a výše trestů, která obviněnému v jednotlivých státech hrozí.

Csaba D. je podle médií podezřelý, že se v Budapešti pokoušel jistému maďarskému "podnikateli" prodat sladidlo jako kokain. Když si však případný kupující chtěl nabízené zboží prověřit, Csaba D. ho zastřelil.

Podle úterního sdělení se Csaba D. k tomuto zabití přiznal v sobotu před soudem. Obhájce ovšem trvá na tom, že jeho mandant popírá pokus o podvod a že při zabití jednal v sebeobraně.

Csaba D. je rovněž podezřelý z toho, že loni 30. července v jedné amsterodamské kavárně střelil do hlavy chorvatského státního příslušníka. Ten posléze zranění podlehl.

Srbská média začátkem roku zveřejnila videozáznam z bělehradského předměstí, kde v lednu za bílého dne vystoupil z auta muž, zastřelil člověka stojícího u svého vozu, znovu nasedl a odjel. Údajně přitom šlo o omyl, protože obětí měl být příbuzný zavražděného, který měl spojení s podsvětím. Podle bělehradské prokuratury je ze spáchání tohoto zločinu podezřelý rovněž Csaba D.

Hledaného muže zadrželi čeští policisté 1. března v hotelu Amadeus na pražském Žižkově. Měl u sebe padělané doklady, dvě střelné zbraně, tlumič a munici. Podle policie používal maskovací prostředky, aby změnil svůj vzhled. Od zadržení byl v české vazbě.

Video Policie zatkla mezinárodně hledaného muže - Policie ČR

tomik007 ( 23. července 2019 23:23 )

ASI tam zakladal nejaky hnuti...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud