Případ utýraného Marečka (†3) z Loun jde před soud: Otčíma obžalovali z vraždy!

Autor: chal - 
23. 7. 2019
10:06

Otřesný případ dítěte utýraného k smrti míří před soud. Otčím (21) zavražděného Marečka (†3) z Loun je konečně obžalovaný, a to z vraždy a týrání svěřené osoby. Chlapeček zemřel letos v únoru. Dítě mělo podle sousedů a známých často modřiny, stopy od zubů a vytrhané vlasy. Obžalovanému Josefovi K. hrozí až výjimečný trest.

Policisté případ vyšetřovali od 16. února, kdy přijali oznámení o chlapcově smrti. Marečkův otčím Josef K. si den poté vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví. Klasifikace činu se po pitvě dítěte změnila na vraždu a týrání svěřené osoby. Se závěrem policistů souhlasil i státní zástupce, který předložil žalobu Krajskému soudu v Ústí nad Labem.

„Státní zástupce měl průběh a výsledky přípravného řízení dokonale zmapovány, a nebyl proto problém rozhodnout ve velmi krátké lhůtě o dalším postupu v řízení,“ řekl v pondělí náměstek šéfa krajských žalobců Dan Anděl MF Dnes.

Případ  vyvolal v české společnosti obrovské pobouření. Podle vyjádření sousedů a známých o chlapcově týrání údajně věděla řada lidí, nikdo však věc nenahlásil policii ani sociálce. Lounský OSPOD neměl o poměrech v rodině dle vyjádření jeho vedoucí ani ponětí.

„Kluk ho nechtěl poslouchat, tak ho za to mlátil, netušila jsem, že to dojde takhle daleko,“ řekla Blesku Marečkova babička. Chlapcova matka prý Josefovo chování k synovi tolerovala, protože se bála, že by se jeho agrese obrátila proti ní.

iFender ( 27. července 2019 06:40 )

At zije Havlova demokracie.Vzdyt se tak moc vlastne nestalo.Pustime je domu ,aby mohli dale zabijet.Zadna spravedlnost v CR nikdy neexistovala.

lucia.kobra ( 23. července 2019 11:21 )

A matka je v pohodě na svobodě

Medissn ( 23. července 2019 11:17 )

A co matka ta stíhaná nebude?

Jan Brandis ( 23. července 2019 10:56 )

Doufám že o tebe bude v kriminále postaráno ty špíno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud