„Už jde!“ volala před smrtí zoufalá Saša (†15): Zabetonovaná těla hledá policie v jámách na pozemku vraha

Autor: lm, yks, ČTK, Lukáš Štěrovský - 
29. července 2019
11:35

Celkem třikrát volala na tísňovou linku rumunské policie Alexandra (†15), kterou podle policie unesl, znásilnil a posléze zavraždil automechanik Gheorghe Dinca (66) z 30tisícového města Caracal. Z posledních slov mladičké dívky jde mráz po zádech. Bezmála stejně ale šokoval veřejnost lajdácký přístup tamní kriminálky, která zareagovala až po 19 hodinách. Muž se k činu doznal a stejně tak i k jedné starší vraždě. Policie se obává, že v zabetonovaných jámách na jeho pozemku odhalí stopy dalších krvavých zločinů.

Policie obvinila z vraždy rumunského mechanika Gheorghe Dincau poté, co ho v jeho domě nalezla lidské pozůstatky. Nyní se domnívá, že muž Alexino tělo uložil do sudu s kyselinou. O smutném konci dívky svědčí také nález Alexandřina oblečení, jejích šperků a šatů. A také Dincaovo doznání.

Dinca se prý navíc doznal také k vraždě 18leté Luizy Melencuové, která se ztratila v dubnu. Kriminalisté nyní prohledávají jeho zahradu, na které se nachází jámy zalité betonem. Je mezi nimi i velká jáma, kterou muž využíval při opravách automobilů. Odstavené nepojízdné vraky a řada dalších věcí policejní snahy značně komplikují.

Vyšetřování zmizení 15leté Alex nabralo obrátky poté, co vyšlo najevo, že dívka i její otec opakovaně prosili policii o pomoc. „Na stanici mi řekli, ať si dobře rozmyslím, jestli chci dceru nechat hledat policií. Že se mladé holky jen často s někým zapletou a po dvou dnech se vrátí domů a že pokud to tak bude, zaplatím za zásah,“ řekl otec oběti.

Alexandra zase policii na nouzové lince 112 opakovaně popisovala místo, kde je únoscem zadržována. Třetí telefonát policii, která se později vymlouvala na to, že neměla k dispozici povolení k prohlídce, se jí pravděpodobně stal osudným. Poslední slova svědčila o tom, že ji muž při telefonátu přistihl.

Důsledkem selhání strážců zákona bylo odvolání tamního šéfa policie Ioana Budy a dalších dvou pracovníků, které v pátek nařídil ministr vnitra Nicolae Moga. Celý případ začal ve čtvrtek v 11 hodin dopoledne, kdy patnáctiletá Alexandra poprvé zalarmovala policii, respektive tísňovou linku 112. Prý byla unesena, zmlácena a posléze znásilněna poté, co si nasedla do auta s postarším mužem, který jí nabídl odvoz.

Policie zasáhla až po 19 hodinách. Posléze údajně na pozemku nalezla také další pytle se zamrazeným masem „nezvířecího původu“. Podle rumunských médií se policie nejvíce obává toho, že by se mohlo jednat o sériového vraha a že by Dunca mohl mít  na svědomí ještě další ženy či dívky.

nika70 ( 29. července 2019 22:40 )

Redaktore, šetři slovem "posléze" Co třeba slovo "poté"?

vrsrvrsr ( 29. července 2019 22:00 )

Koukám, že na tísňových linkách police na celém světě sedí stejné typy policistů.

cepp ( 29. července 2019 21:22 )

Chlapečku, tvá slovní zásoba je již několik let stejná. Žádná inovace. Kdy už budeš plnoletý? Pokud máš nějaké tělesné trauma, zajdi si k lékaři.

roko77 ( 29. července 2019 20:25 )

to tlustý starý prase, už by mělo být jen majetkem rodičů těch zavražděných dívek

zdrclamrdka ( 29. července 2019 19:01 )

no ale stejnak nejhorší k*u*rva byla tvoje máma, ta š*u*kala i s ruskejma vojclama, jeden jí prostřík p-ýču až do žaludku a hned pak ses narodil, debile,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud