Půvabné Sharon Tateové se přezdívalo „nejkrásnější žena Hollywoodu“. Její život připomínal alespoň zpočátku naprosto idylickou pohádku: Jako herečce se jí dařilo, získávala mnohé zajímavé role, vdala se za úspěšného a celosvětově známého režiséra Romana Polanského (85) a čekala s ním miminko. Všechno se ale změnilo v srpnu 1969, kdy residenci Polanských navštívili nezvaní hosté: členové takzvané Rodiny, jak si říkali příznivci fanatika Charlese Mansona. Režisér byl v té době pracovně v Londýně.

Na adrese Cielo Drive 10050 v Los Angeles pak došlo k brutálním jatkám, jinak se poprava hollywoodské hvězdy a jejích čtyř přátel popsat nedá. Manson navedl ostatní členy své sekty, aby vraždu provedli tak, aby z ní byli obviněni černoši, čímž dojde k rozpoutání rasové války. Postupně ubodali a postříleli všechny, co se na pozemku nacházeli, dokonce i jednoho mladíka, který se zastavil na návštěvě za správcem. Poslední, kdo zemřel, byla nebohá Sharon, která musela přihlížet masakru svých kamarádů.

Přestože prosila své vrahy o život svého dítěte, pro něhož v té době již měli vybrané jméno Richard, a snažila se je přemluvit, aby ji třeba drželi jako rukojmí, než přivede svou ratolest na svět, vrazi se jí vysmáli. Jedna z žen jí údajně řekla: „Drž hubu, d*vko, nemám pro tebe špetku slitování. Chcípneš, tak se s tím smiř.“ Poté jí zasadili na 16 ran nožem. Umírající plavovlasá kráska ve svých posledních výkřicích prý volala svou maminku. Její krví napsali na vstupní dveře slovo „pig“ (tedy anglicky „prase“).

Za svůj čin byli všichni, co se na ohavném činu podíleli, sice odsouzeni k smrti, trest jim byl však po úpravě kalifornských zákonů změněn na doživotí. Pro Masona, jenž celkem dvanáctkrát žádal o předčasné propuštění z vazby, si přišla smrt po dlouhém pobytu za mřížemi v listopadu 2017. Kult jeho zvrácené osobnosti však zůstává nadále fascinující, v populární kultuře se stal po svém doslova ikonou a symbolem zla, a inspiruje celou řadu známých hudebníků a filmařů.

Na motivy smutného osudu Sharon Tateové nyní natočil režisér Quentin Tarantino (55) černou komedii Tenkrát v Hollywoodu, která se co nevidět (respektive v den výročí její smrti) chystá do českých kin. Sharon v jeho verzi příběhu ze zlaté éry Hollywoodu ztvární australská herečka Margot Robbieová (29) a po jejím boku se objeví fešáci Leonardo DiCaprio (44) s Bradem Pittem (55). 

VIDEO: Trailer k novému filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu

Video
délka: 02:25.30

DiCaprio a Pitt v novém filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu Falcon

Fotogalerie
41 fotografií