Zhubněte, řekla doktorka mamince. Přehlédla přitom rakovinu

Autor: shp - 
20. 8. 2019
19:16

Během těhotenství měla vážné zdravotní problémy. Objevila se u ní preeklampsie – v moči měla příliš mnoho bílkovin. Jedna z lékařek poté řekla losangeleské komičce a nastávající mamince Jen Curranové (38), aby zhubla. Zostuzena svou váhou se žena cítila hrozně. Něco se jí však nezdálo. Naštěstí vyhledala další doktorku, která zjistila, že předchozí lékařka přehlédla rakovinu.

Zdravotní problémy se začaly u Jen naplno projevovat loni, když byla v druhém trimestru. S napětím očekávala narození svého prvního dítěte. Při rutinní návštěvě gynekoložky a porodnice jí bylo řečeno, že má v moči příliš bílkovin.

Byla velmi, velmi, velmi znepokojená,“ řekla Curranová o své doktorce podle amerického listu New York Post. U komičky byla diagnostikována preeklampsie a nadále byla pozorně sledována. Ženu trápil mimo jiné i vysoký tlak.

Narození dcerky

Letos v únoru se Jen narodila holčička Rose. Vše se pak vrátilo do normálu. Bohužel však ne vysoké hodnoty bílkovin v moči. Curranové bylo doporučeno, aby navštívila odbornici na ledviny, což udělala v květnu.

Řekla mi v podstatě, že nadbytečná kila musí pryč. Musíte zhubnout. Oněměla jsem, protože během mého celého těhotenství nikdo nezmínil mou váhu,“ řekla zdrceně Jen. Po návštěvy lékařky se cítila poražená a vše si dávala neustále za vinu.

Styděla se kvůli váze

Říkala jsem si, že se mě drží ten problém s bílkovinami jen kvůli tomu, že nedokážu přestat mlsat. Cítila jsem se vinná, poražená a zahanbená. Nemyslím si, že byste měli odcházet od doktorky a cítit se takto,“ pokračovala matka.

I když začala držet dietu, Jen se diagnóza ohledně její obezity nezdála. Poté, co hodnoty bílkovin v moči neklesaly, chtěla druhé vyšetření u jiné odbornice. Tentokrát brala lékařka obavy vystrašené Curranové velmi vážně.

Diagnóza: rakovina

Nařídila celodenní kontrolu moči a biopsii ledviny. O několik týdnů později přišla ta nejhorší možná zpráva. Mamince diagnostikovali rakovinu kostní dřeně neboli mnohočetný myelom. Jde o nebezpečné nádorové onemocnění.

Neprodleně začala s chemoterapiemi. Tím, co ji drželo nad vodou, byla dcera Rose. „Neexistuje žádné lepší rozptýlení od rakoviny než mít miminko. Ona je tak šťastná, krásná a neustále se směje, i když neví, co se kolem ní děje,“ řekla matka.

Kontrola se už nekonala

Když se blížila kontrola u lékařky, která jí radila, ať zhubne, zavolala do její ordinace, aby vyšetření zrušila. Když se recepční zeptala, zda se chce nechat přeobjednat, odvětila jí: „Ne, dostala jsem druhou diagnózu a mám mnohočetný myelom.“ Na to jí recepční odpověděla jen: „OK, děkuji, ‚nashle‘.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa