Zemřel zakladatel (†71) Jysku: Zůstal po něm majetek v hodnotě 70 miliard

Autor: ČTK - 
19. 8. 2019
22:38

Ve věku 71 let v pondělí zemřel zakladatel řetězce Jysk a jeden z nejbohatších Dánů Lars Larsen. Z funkce předsedy správní rady společnosti Larsen odstoupil před dvěma měsíci poté, co mu byla diagnostikována rakovina.

Podle indexu světových miliardářů agentury Bloomberg přesahuje jeho majetek tři miliardy dolarů (69,8 miliardy korun). Larsen se narodil roku 1948 v západním Dánsku. V roce 1966 začal jako učeň v maloobchodě.

O 13 let později založil s pomocí naspořených 20.000 dolarů Jysk, z něhož později vybudoval řetězec, který se zaměřil na vybavení domácnosti, jako je ložní prádlo nebo zahradní nábytek. Po celá desetiletí sám vystupoval v reklamách společnosti Jysk a v Dánsku se stal veřejně známou osobností.

 

Nyní má společnost v 52 zemích přes 2800 obchodů, v nichž pracuje kolem 28.000 lidí. V ČR firma otevřela první obchod v roce 2013, nyní má přes osm desítek prodejen a e-shop.

V rozhovoru s agenturou Bloomberg v roce 2013 Larsen svůj vztah k firmě přirovnal k rodičovské lásce. „Raději než Jysk prodám všechno ostatní. Je to mé dítě a ty se neprodávají,“ řekl tehdy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa