Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Mynářová ukázala nedonošeného syna a chce pomáhat dalším. Je u toho i Gelemová

Autor: sab - 
18. prosince 2019
05:30

Manželka hradního kancléře Alex Mynářová má svoji značku oblečení, kterou propaguje hlavně na facebooku. A otevřeně při tom mluví o předčasném porodu syna Vratislava. Do reklamy na oblečení přidala bývalá moderátorka i záběry svého syna. V rámci kampaně přiznala, že se narodil předčasně a musel být několik dnů v inkubátoru. Právě na předčasně narozené děti chce dát část vydělaných peněz.

Kromě videí na hradní youtube kanál, ve kterých poodhaluje zákulisí prezidentského sídla, začala nyní manželka kancléře Vratislava Mynáře prodávat i oblečení. Jde hlavně o dámské šaty, které se dají doplnit odepínacími rukávy či mašlemi. Mezi prodávaným oblečením jsou i šaty pro těhotné.

„Projekt s variabilní módou má především pomoci předčasně narozeným dětem. Vychází z mé vlastní osobní zkušenosti, kdy mi na konci šestého měsíce těhotenství hrozil předčasný porod,“ řekla k nové značce Alex Mynářová.

„Pro každou matku musí být zdrcující, když ví o možnosti, která by jejímu dítěti pomohla zmírnit následky předčasného narození, ale nemůže si ji dovolit. Dále je řada rodin, pro které je např. každodenní dojíždění za miminkem v inkubátoru velký zásah do rodinného rozpočtu,“ popsala, jak vnímá problémy chudších Mynářová.

Do lukrativních prostor pozvala Felixovu Lucii a ukázala novorozeně

K nové značce si nechala natočit i reklamní video. To vznikalo v prostorách bývalé Živnostenské banky v Praze. Budova je pod ochranou Národního památkového ústavu. V propagačním snímku jí sekunduje i partnerka Felixe Slováčka Lucie Gelemová, kromě ní do videa přidala i záběry svého syna těsně po předčasném porodu.

Na e-shopu, kde oblečení prodává, také se zákazníky sdílí informaci, že její syn byl několik dnů v inkubátoru, protože vážil jen přes dvě kila.

„Náš prvorozený syn se nakonec narodil o pouhé tři týdny dřív před plánovaným termínem, měli jsme obrovské štěstí. Je ale spousta miminek, která takové štěstí neměla, tato miminka potřebují pomoc především lékařů, jejich rodiče potřebují pomoc někoho dalšího, a tím dalším chci být já,“ řekla Alex a dodala, že část peněz, které oblečením vydělá, dá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám.

Mynářová: Budu se zajímat o to, komu peníze pomohly

Rozjíždějící se značka Alex by Gianni spolupracuje s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti. „Výtěžek z nedávné aukce fotbalových dresů věnujeme této nadaci. Budu se samozřejmě zajímat o to, komu a jak peníze pomohly,“ řekla Blesk Zprávám Mynářová s tím, že by chtěla, aby se rodiny časem začaly obracet přímo na ni.

Ještě předtím, než si vzala kancléře Mynáře, pracovala Alex v České televizi. Když se ale v roce 2013 dostaly na veřejnost fotografie dokazující její vztah s mužem, který sekunduje prezidentovi, na obrazovce veřejnoprávní televize se dál kvůli porušení etického kodexu už objevovat nemohla.

Začala tak moderovat zprávy v televizi prezidentova přítele Jaromíra Soukupa. Ten pak ale jejich vysílání zrušil, Alex tak v televizi jen četla pár minutový přehled hlavních denních událostí a pak z obrazovky zmizela úplně. V minulosti zde také vedla rozhovory v pořadu Vlivní.

Druhému porodu předcházel potrat

Teď už se ale Mynářová soustředí hlavně na mateřské povinnosti. Malému Vratislavovi jsou čtyři roky, v srpnu svému muži Mynářovi porodila druhého syna. Mezitím ji ale postihlo neštěstí, když potratila holčičku. 

Se jménem pro druhého chlapce prý manželům radil i prezident Miloš Zeman. To si Mynářová napsala na facebook, hlava státu prý navrhovala Michala nebo Ondřeje. Syn se ale nakonec jmenuje Viktor.

I přes dvojnásobné mateřství na sebe stíhá dál strhávat pozornost veřejnosti. Nedávno se středem pozornosti stala, když veřejně vyzvala na facebooku muže, aby jí přestali posílat fotografie svého přirození. Blesk Zprávám potom přiznaly političky, že jim obnažené fotografie chodí také, ony je ale většinou ignorují.

Forejt kritizoval Mynářovou za povýšenost

Moderátorka se do charity pustila na vlastní pěst, její muž ani nikdo z Hradu v kampani navenek nijak nefiguruje.

Jméno Alex Mynářové rezonovalo na veřejnosti výrazně letos na podzim, při předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále ji usadil protokol do první řady. Tedy tam, kde sedává první dáma Ivana Zemaná nebo její předchůdkyně Livia Klausová, její choť Václav Klaus. A také Dagmar Havlová (ta letos chyběla, pozn. red.).

V první řadě pravidelně usedají nejvyšší ústavní činitelé. Tentokrát to byli předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a premiér Andrej Babiš (ANO). 

Mezi nejostřejšími kritiky se objevoval bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Ten měl dřív zasedací pořádek na starost a Alex Mynářovou do předních lavic neusazoval. Zároveň zavzpomínal, že v době jeho vedení úřadu Alex chtěla často jeho pracovníky úkolovat.

Dožadovat se měla také toho, aby při zahraniční cestě, na které byla jako televizní reportérka, dostala k dispozici služební vůz z prezidentské kolony. Svoje auto zase podle kancléře někdy neváhala zaparkovat přímo na nádvoří Pražského hradu před katedrálou sv. Víta. Mynářová se jeho kritice bránila.

Ebba ( 18. prosince 2019 16:14 )

jajas ( 18. prosince 2019 14:45 )

No tak to je prda! To je prostě malý Mynář jako vyšitý! To je tedy neštěstí......teď budeme vídat dva identické Mynáře.....starého a mimino...

zada ( 18. prosince 2019 13:18 )

Krásné miminko, miminek není nikdy dost .
Každá žena ví o příchodu na svět svých dětí to svoje...před ženami se skláním, ono porodit není snadné, ale ještě více frusturjící a nesnadné je, když porod má svoje úskalí. Hlavně že jsou dítě a matka zdrávi.
P.S. Jinak Forejt je celkově divnej člověk. kariéru si zkazil sám svoji intimní obludností....a nejhorší je, že se tohle idividuum "vylepšuje" na úkor mladé a krásné maminy, která pržila o své děti tolik strachu a úzkosti. Forejt je prostě pako!

pomoooc-hori ( 18. prosince 2019 12:45 )

už má starej bezp. prověrky madam nevíte?

pomoooc-hori ( 18. prosince 2019 12:43 )

snad z toho kluk vyroste

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa