Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zeman s dcerou, Mynářem a Alex usedl do lóže. S Tvrdíkem za zády fandil „čínské“ Slavii

Autor: simao - 
27. listopadu 2019
23:04

Prezident Miloš Zeman vyrazil do VIP lóže na zápas Ligy mistrů do pražského Edenu - Slavia Praha, kterou na pozici české fotbalové jedničky dotáhly mj. peníze z Číny, přivítala v milionářské soutěži Inter Milán a mezi fanoušky nechyběli kromě hlavy státu ani Vratislav a Alex Mynářovi a prezidentova dcera Kateřina.

Dočasný správce sídla českých panovníků původem z Kolína a jeho suita si udělali čas na kopanou. V útrobách Sinobo Stadium na něj čekal speciální vozík a pak hradní pán Miloš Zeman (75), věrný apoštol čínského vzoru stabilizace společnosti, přišel do hlediště ve Vršovicích. Proč? Protože oba kluby, Slavii i milánský Inter, vlastní magnáti z komunistické Říše středu.

Zeman se Slavií udržuje v poslední době čilejší kontakty. A tak nijak nepřekvapilo, že usedl na sedačku jejího stadionu - v chladném večeru zabalený nejen do zápasové šály, ale později i deky, sledoval marnou snahu Slávistů a domácí porážku 1:3, která učinila přítrž nadějím sešívaných na jarní pokračování v pohárové Evropě.

Tvrdíka s Trpišovským a hráči vítal na Hradě

Již začátkem listopadu přivítal Zeman na Hradě exministra a šéfa fotbalové Slavie Jaroslava Tvrdíka s delegací z Edenu - trenérem Jindřichem Trpišovským, brankářem Ondřejem Kolářem a reprezentačním záložníkem Tomášem Součkem, o kterého byl v minulosti zájem mj. právě v Itálii.

Právě exministr obrany Tvrdík nechyběl v minulosti ani v českých delegacích, které se Zemanem vyrážely do Číny.

Ve středu se pak Zeman s dcerou Kate po boku a svým věrným kancléřem Mynářem s manželkou Alex vydal pro změnu na fotbal. Přijal pozvání na zápas Slavie Praha právě s italským celkem.

Slavia se ve skupině LM utkala rovněž se španělskou Barcelonou a německou Borussií Dortmund. Vratislav Mynář nechyběl ani na předchozích domácích zápasech. Tentokrát však přišel rovnou prezident.

Zeman s dcerou Kateřinou na fotbalové Lize mistrů: Vyrazili na Slavii Zeman s dcerou Kateřinou na fotbalové Lize mistrů: Vyrazili na Slavii | Twitter J. Ovčáčka

U Číňanů se za Slavii Zeman přimlouval

S Číňany Zeman udržuje čilé kontakty. V říjnu žádal Zeman v dopise čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby česko-čínská spolupráce pokračovala. Zeman se obrátil i na předsedu představenstva CITIC Goup, kdy vyzval k pokračování podpory mj. právě slávistickému klubu.

Zeman totiž varoval, že Čína v odvetě za vypovězení smlouvy mezi Prahou a Pekingem hodlá mimo jiné zastavit financování vršovického klubu, který je čtyři roky v rukou čínských firem - momentálně je majoritním vlastníkem společnost Sinobo, CITIC Group menšinovým.

Při schůzce nejvyšších státních činitelů na Hradě došlo přitom na potvrzení toho, že Česko uznává politiku jedné Číny.

Video  Zeman přiznal, že se o šikaně českých podnikatelů v Číně dozvěděl z Blesku  - Blesk TV
Video se připravuje ...

clay ( 1. prosince 2019 20:48 )

byli tam naštěstí i profi fotografové z Profimedia, kteří zachytili skutečný stav tělesné schránky
http­s://mo­nika­lefa­y.cz­/wp-conten­t/uplo­ads/2­019/11­/Milos­_Zeman­_Pho­toshop­_Foto_­Moni­ka_Le_­Fay.jpg

midloch ( 28. listopadu 2019 22:30 )

Co to tady píšeš za blbosti ?Ovar nešel fandit Slávii ,ale kouřit čínský péra ...

jajanene ( 28. listopadu 2019 17:11 )

Jediné zvláštní na tom celém je, že se může někdo divit, že jde prezident na fotbal, že Slavie prohrála s mužstvy, který jsou o stupeň lepší a že se kdejaký hlupák naváží do Zemana.

e.lesanova ( 28. listopadu 2019 16:22 )

No, titulek si autor článku evidentně "vyc­hutnal­"...­.pros­tě pan prezident Miloš Zeman navštívil fotbalové utkání Slavie....jak prosté.....

xiioma ( 28. listopadu 2019 13:43 )

... za to ty jjusa, si ji tady otevíráš dosytosti.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa