Zeman s dcerou, Mynářem a Alex usedl do lóže. S Tvrdíkem za zády fandil „čínské“ Slavii

Autor: simao - 
27. listopadu 2019
23:04

Prezident Miloš Zeman vyrazil do VIP lóže na zápas Ligy mistrů do pražského Edenu - Slavia Praha, kterou na pozici české fotbalové jedničky dotáhly mj. peníze z Číny, přivítala v milionářské soutěži Inter Milán a mezi fanoušky nechyběli kromě hlavy státu ani Vratislav a Alex Mynářovi a prezidentova dcera Kateřina.

Dočasný správce sídla českých panovníků původem z Kolína a jeho suita si udělali čas na kopanou. V útrobách Sinobo Stadium na něj čekal speciální vozík a pak hradní pán Miloš Zeman (75), věrný apoštol čínského vzoru stabilizace společnosti, přišel do hlediště ve Vršovicích. Proč? Protože oba kluby, Slavii i milánský Inter, vlastní magnáti z komunistické Říše středu.

Zeman se Slavií udržuje v poslední době čilejší kontakty. A tak nijak nepřekvapilo, že usedl na sedačku jejího stadionu - v chladném večeru zabalený nejen do zápasové šály, ale později i deky, sledoval marnou snahu Slávistů a domácí porážku 1:3, která učinila přítrž nadějím sešívaných na jarní pokračování v pohárové Evropě.

Tvrdíka s Trpišovským a hráči vítal na Hradě

Již začátkem listopadu přivítal Zeman na Hradě exministra a šéfa fotbalové Slavie Jaroslava Tvrdíka s delegací z Edenu - trenérem Jindřichem Trpišovským, brankářem Ondřejem Kolářem a reprezentačním záložníkem Tomášem Součkem, o kterého byl v minulosti zájem mj. právě v Itálii.

Právě exministr obrany Tvrdík nechyběl v minulosti ani v českých delegacích, které se Zemanem vyrážely do Číny.

Ve středu se pak Zeman s dcerou Kate po boku a svým věrným kancléřem Mynářem s manželkou Alex vydal pro změnu na fotbal. Přijal pozvání na zápas Slavie Praha právě s italským celkem.

Slavia se ve skupině LM utkala rovněž se španělskou Barcelonou a německou Borussií Dortmund. Vratislav Mynář nechyběl ani na předchozích domácích zápasech. Tentokrát však přišel rovnou prezident.

Zeman s dcerou Kateřinou na fotbalové Lize mistrů: Vyrazili na SlaviiZeman s dcerou Kateřinou na fotbalové Lize mistrů: Vyrazili na Slavii | Twitter J. Ovčáčka

U Číňanů se za Slavii Zeman přimlouval

S Číňany Zeman udržuje čilé kontakty. V říjnu žádal Zeman v dopise čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby česko-čínská spolupráce pokračovala. Zeman se obrátil i na předsedu představenstva CITIC Goup, kdy vyzval k pokračování podpory mj. právě slávistickému klubu.

Zeman totiž varoval, že Čína v odvetě za vypovězení smlouvy mezi Prahou a Pekingem hodlá mimo jiné zastavit financování vršovického klubu, který je čtyři roky v rukou čínských firem - momentálně je majoritním vlastníkem společnost Sinobo, CITIC Group menšinovým.

Při schůzce nejvyšších státních činitelů na Hradě došlo přitom na potvrzení toho, že Česko uznává politiku jedné Číny.

Video  Zeman přiznal, že se o šikaně českých podnikatelů v Číně dozvěděl z Blesku  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

clay ( 1. prosince 2019 20:48 )

byli tam naštěstí i profi fotografové z Profimedia, kteří zachytili skutečný stav tělesné schránky
http­s://mo­nika­lefa­y.cz­/wp-conten­t/uplo­ads/2­019/11­/Milos­_Zeman­_Pho­toshop­_Foto_­Moni­ka_Le_­Fay.jpg

barda ( 29. listopadu 2019 14:41 )

pooresh ( 29. listopadu 2019 13:09 )

Cela ta sebranka,to je urazka Slavie! Kdyby to videl Pepi Bican,tak se pozvraci!

jardahl87 ( 29. listopadu 2019 10:26 )

Tak se tu bezmozkové a "inteligenti" čtvrté cenové skupiny vyzvracejte !!

dobraduse ( 28. listopadu 2019 23:08 )

všichni bouchneme šáńo, až zaklepe ovar v pekle

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud