„Podřezat jako svini,“ hrozil Zemanovi. Politik si sype popel na hlavu, v ODS zůstává

Aktualizováno -
22. 5. 2019
14:50
Autor: ČTK - 
22. 5. 2019
10:05

Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně i v radě města tak zůstává, řekl dnes ČTK Langův nástupce v čele jesenické ODS a místostarosta Martin Kuruc. Lang na facebooku nabádal k zabití prezidenta kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi. Napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Případem se zabývá policie, Langovi hrozilo vyloučení z ODS.

„Zdanění církevních restitucí je za nás špatně, ale samozřejmě ta interpretace byla velmi neadekvátní,“ uvedl Kuruc. Kauzou se v úterý večer zabývala rada místního sdružení, na níž se Lang podle Kuruce vzdal funkce a omluvil se. V médiích přitom dříve uvedl, že si za svými názory stojí a že šlo o nadsázku. „Martin Lang se po konzultaci vzdal funkce předsedy místního sdružení ODS Jesenice, funkci předsedy jsem převzal já,“ řekl dosavadní místopředseda Kuruc.

Rada sdružení Langův krok přivítala. Ve svém prohlášení označila za nepřijatelné, aby členové ODS v politické komunikaci „klesali na úroveň Miloše Zemana, ilustrovanou jeho výroky o likvidaci a vyhubení novinářů v přítomnosti Vladimira Putina, zastřelení předsedy vlády či vázání členských legitimací do kůže členů ODS.“ Zároveň vyslovila podporu úsilí zákonodárců ODS o zrušení zdanění církevních restitucí.

Status předsedy jesenické ODS Martina LangaStatus předsedy jesenické ODS Martina Langa | repro Facebook

Podle něj je za těchto okolností přijatelné, aby Lang v ODS zůstal, což potvrdila i místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. „Pokud se pan Lang omluvil a ještě k tomu rezignoval na post předsedy, tak ani není co komentovat. Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se,“ uvedla Udženija v SMS pro server iRozhlas.cz.

Kauzou se měl zabývat také mimořádný sněm místního sdružení a případně rozhodnout o Langově vyloučení ze strany, to už podle nového předsedy nebude nutné. Sněm bude sice svolán, na programu bude mít ale jinou agendu.

Kuruc ČTK řekl, že Lang zůstane i v radě města. „Zůstává radním, koalice je dál funkční,“ uvedl. Koaliční partneři ODS podle něj podobně jako straníci také požadovali omluvu. „Bylo jim vyhověno, takže je všechno v pořádku,“ dodal Kuruc.

Mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa v pondělí ČTK sdělil, že věc byla postoupena pražské policii. Pražští kriminalisté případ prošetřují pro podezření z vyhrožování násilím proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

Video Zeman u eurovoleb nebude chybět. Promluvil o Klausově Titanicu i polibku od Junckera - Redakce Blesk

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 24. května 2019 09:45 )

Z podobnych duvodu si zrusili i trest smrti! Preventivne!

satanas ( 24. května 2019 09:42 )

Nejspis se inspiroval u Islamskeho statu,, a koho"podrezavat,,ze nema fousatou bradu nic neznamena! Bacha na neho, na LANGA!!

vavrjan ( 23. května 2019 10:52 )

Byla chyba, že se zrušil zákon o hanobení hlavy státu. Zrušil ho Havel, ale do poslední chvíle se s ním zaštitoval. Cibulku hnal za hanobení prezidenta k soudu, kde si vyslechl a s ním celý národ, že je ***. Nevím jsk ten soud tenkrát rozhodl v neprospěch Cibulky, ale Havel moc dobře věděl proč ho nezrušil hned po sametu. Věděl moc dobře, že sliby které veřejně dal národu nesplní. proto se jistil i když mnoho zákonů , které byly ve prospěch národa byly zrušeny. ODS měla tohoto teroristu ze svých řad vyhodit. Ať táhne mezi islamisty a svoje podřezávací choutky může uspokojit tam. Prostor a kudlu mu k tomu jistě rádi dají.

jardahl87 ( 23. května 2019 09:44 )

Ale až po tobě !!!!

satanas ( 23. května 2019 09:10 )

Byt ODSak, tak napisu ze je treba vsechny Zdenky podrezat..Skoda ze ODSak nejsem..

Zobrazit celou diskusi
Další videa