Zemanovi začíná vánoční dovolená, hned v úterý ji ale přeruší. Kdy přednese projev?

Autor: ČTK - 
16. prosince 2019
07:32

Prezident Miloš Zeman v pondělí zahajuje svou dovolenou. Volno si vybere až do konce roku, plánuje ho strávit na zámku v Lánech. Dovolenou ale několikrát přeruší kvůli pracovním povinnostem. V úterý v Lánech přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a 26. prosince pronese své již tradiční vánoční poselství.

„Pan prezident bude nezbytné povinnosti plnit i o dovolené,“ uvedl Ovčáček. Za Zemanem podle něj „v čase adventním“ zavítá na zámek v Lánech v úterý večer Babiš. Premiér se s prezidentem setkává každý měsíc, na schůzkách řeší aktuální politické otázky. „Povečeří spolu, popřejí si krásné svátky a jistě budou diskutovat i o aktuálním dění,“ uvedl Ovčáček k plánované schůzce.

Na 26. prosince opět Zeman avizoval svůj vánoční projev. Jeho předchůdci k národu promlouvali na Nový rok, Zeman se zvyk rozhodl přesunout na druhý svátek vánoční.

Dovolenou si letos prezident naplánoval i na léto. První část si vybíral na přelomu června a července. Přerušil ji ale kvůli sporu o výměnu ministra kultury. Další dva týdny dovolené pak Zeman strávil od začátku srpna na zámku v Lánech.

Video  Zeman o abolici pro Babiše i Moniku, 17. listopadu, nemocnici i strachu  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

junkiexl ( 16. prosince 2019 21:56 )

Hahahaha! To mi spad kamen ze srdce!

junkiexl ( 16. prosince 2019 21:50 )

Zeman pry uz leta zna jen prerusovanou dovolenou.. pri te posledni prerusovane mu uklouzly kolena a vznikla z toho odula nejprve Ivana a z te vypadla jeste odulejsi “Kate”. Ecce Zeman zemljanka!

barda ( 16. prosince 2019 15:13 )

Jaképak jako ...

barda ( 16. prosince 2019 15:11 )

Dovolenou Milda přeruší v důsledku svého úterního zesnutí a smuteční projev nad jeho rakví ze sibiřské břízy, pronese ruský velvysra*nec Otlemenko hned ve středu.

pooresh ( 16. prosince 2019 13:34 )

Dr.Alzheimer je na miste jiz od 1.maje!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud