Zeman se vrací na Vysočinu. Po návštěvě kraje má přijít dovolená ve člunu

Autor: ČTK, ula - 
25. 6. 2019
07:45

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí v Jihlavě třídenní návštěvu Vysočiny, kam se vždycky rád vrací. V kraji pak stráví několik dní dovolené v Novém Veselí, kde spoluvlastní nemovitost. V úterý odpoledne by měl ještě zavítat do Humpolce na Pelhřimovsku, kde má na programu setkání s občany. V dalších dnech navštíví také Třebíčsko a Žďársko. Oficiální návštěvu ukončí 27. června v Bystřici nad Pernštejnem.

Prezident Miloš Zeman navštíví na Vysočině město Humpolec nebo společnost Fränkische v Okříškách na Třebíčsku. Přijede i s manželkou Ivanou, která bude mít na Vysočině svůj samostatný program.

Na Frekvenci 1 Zeman avizoval, že letos by neměl vynechat ani svůj oblíbený člun. „Pevně doufám, že ano. Snad se nebude opakovat situace, kdy byl velký vítr a tím i vysoké vlny. Člun Challenger velké vlny nezvládá,“ vzpomínal prezident na loňské léto, kdy mu plavba nevyšla.

Video Zeman si užívá dovolené. - Blesk - Jiří Čada

Setkání s kandidátem na ministra kultury

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se Zeman měl na Vysočině sejít také s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou, který by měl nahradit ministra Antonína Staňka (ČSSD). I sám Zeman zmínil, že je schůzka v plánu.

Na jmenování Šmardy ČSSD čeká od konce května. Jeho odvolání na žádost sociální demokracie navrhl Babiš, Zeman návrhu s odkazem na to, že mu ústava nestanovuje žádnou lhůtu, zatím nevyhověl. Staňkovu rezignaci předtím odmítl.

Při své poslední oficiální návštěvě Vysočiny v roce 2017 navštívil Zeman také jadernou elektrárnu Dukovany. Letos bude část programu věnovat návštěvě výrobce plastových trubek Fraenkische v Okříškách na Třebíčsku. Setká se s lidmi ve Vladislavi na Třebíčsku a v obci Kadolec na Žďársku.

Série krajských návštěv prezidenta republiky začala v tomto roce v březnu v Karlovarském kraji.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

liskabystrouska ( 27. června 2019 14:19 )

muscula 77 fugas

pooresh ( 25. června 2019 18:46 )

Jak to,ze ne? Demokraticky si zvolili sklerotika,a maji ho! Nikde jinde nemaji tak srandovni figurku!

muscula ( 25. června 2019 14:04 )

kdyby byla spravedlnost strávil by zbytek života na Borech

zdenek43 ( 25. června 2019 13:58 )

Protesty proti prezidentu Zemanovi doprovázely 25. výročí sametové revoluce
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Pondělí 17. listopadu 2014....

Na pražské Národní třídě, kam prezident republiky nedorazil, se v dopoledních hodinách shromáždilo několik tisíc osob, které svůj nesouhlas vyjádřily zvednutými červenými kartami, symbolizujícími vyloučení ze hry. Některé karty obsahovaly vzkaz v podobě slova „demise“. Transparenty nesly expresivní hesla „Miloše do koše“, „Miloši, drž už pussynku“ či „Stydím se za svého prezidenta“.....

„Pane prezidente, Miloši Zemane, přestože jste dostal podporu nadpoloviční části zúčastněných voličů a slíbil jste, že zemi sjednotíte a budete ji s úctou a patřičnou odpovědností zastupovat, získané funkce jste se zpronevěřil a nezastupujete občany této země.“ Český prezident byl, na rozdíl od svých kolegů odměněných potleskem, hlasitě vypískán. Během projevu uvozeného slovy: „Nebojím se vás, jako jsem se nebál před 25 lety… ,“ museli být politici na tribuně chráněni před dopadajícími rajčaty, vajíčky a dalšími předměty. Německého prezidenta Joachima Gaucka zasáhla skořápka vejce....


forrrrrrrr - - Volba prezidenta republiky konaná ve dnech 12.01. – 13.01.2018
Zeman Miloš Ing.

1. kolo - hlasu 1 985 547 ,,,,, 2. kolo - 2 853 390 - 51,36% z celkoveho poctu moznych volicu v CESKU - Voliči
v seznamu - 8 362 987

Yogurt ( 25. června 2019 13:31 )

Zeman Zeman Zeman

Zobrazit celou diskusi
Další videa