Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C

Zemanův plat dál roste, dětem posílá stejně. Ovčáček ho hájí, Mynář peněženku zavřel

Autor: jko, bel, ula - 
2. listopadu 2019
13:44

Letos má plat 274 500 Kč, od ledna 2020 bude Miloš Zeman pobírat o 28 tisíc korun víc. Kdyby posílal na ohrožené děti slibovanou třetinu, šlo by o 91 500 Kč. Zeman ale „zamrzl“ na částce 60 tisíc, upozorňuje deník Aha!. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však Zemana hájí, že jde i tak o krásnou částku. To prezidentův kancléř Vratislav Mynář už neposílá pro změnu nic.

Pohyb na účtu Nadačního fondu Miloše Zemana je zpět - od května posílil o 360 tisíc korun. Zeman přispívá měsíčně 60 tisíc korun. Nejde o slibovanou třetinu, i tak ohrožené děti, kterým má fond pomáhat, mají získat slušnou sumu.

Nikoli však díky přispění hradního kancléře Vratislava Mynáře, který dle Aha! svou peněženku už léta neotevřel.

Zeman vysvětloval výpadek

Zeman se k zasílání peněz do fondu vrátil po pauze letos v květnu. „Stala se chyba. Protože nikdo nevěděl, jestli prezidentské volby vyhraju, nebo prohraju, tak můj příspěvek do tohoto fondu byl uzavřen ke konci mého mandátu, tedy k začátku března. A pak, přiznám se k tomu těžko, jsme na to úplně zapomněli. Když jsme na to byli upozorněni, okamžitě jsme to obnovili,“ vysvětloval Blesku v květnu prezident, proč měl výpadek.

Plat prezidenta a teoretická výše příspěvku Plat prezidenta a teoretická výše příspěvku | AHA!

Účet vznikl nejprve jako nástroj k umořování státního dluhu, Zemana však zklamalo, že ostatní politiky nechalo jeho gesto chladnými a nikdo se k němu nepřidal. A tak se Zeman rozhodl pro změnu - peníze mají pomoct ohroženým dětem z Klokánků.

Ovčáček: Krásná částka

Od května Zeman opět posílá pilně. Prezident má ostatně z čeho - Zemanův plat dál roste. Ještě v letech 2013 a 2014 bral 186 300 korun, letos už to je 274 500 korun. A bude ještě lépe. 

Že by s nárůstem své měsíční gáže mohla hlava státu posílat i více? K tomu patrně nedojde. „Šedesát tisíc měsíčně je podle mého názoru krásná částka ve prospěch ohrožených dětí,“ uvedl pro Aha! hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Mynář: A kolik přispíváte vy?

Aha! upozorňuje, že byly doby, kdy na děti pamatoval i Mynář, který je členem správní rady fondu, jenže už čtyři roky do něj neposlal ani korunu.

„Pokud se Vám zdá, že přispívám málo a sporadicky, můžu se zeptat, kolik a jak často přispíváte vy?“ rozlítil se letos v srpnu, aby se později dušoval, že „trochu pozapomněl“ a nějaké peníze zase pošle. Jenže to se dosud nestalo. A na dotaz, na čem jeho štědrost vázne, neodpověděl.

Kalkulačku čisté mzdy naleznete zde >>>

Video  O závisti i úspěšném Česku. Podívejte se, co Zeman řekl 28. října na Hradě.  - abl
Video se připravuje ...

edapik ( 2. listopadu 2019 20:42 )

A je někde tabulka, kolik na charitu dávají Zemanovi kritici?

villon ( 2. listopadu 2019 17:01 )

Šizuňk a podfukář. Kdyby nemachroval tak samo nemusel posýlat nic, ale takhle je to další rána pod pás jeho volyčům ( zbytku normoš populace to může bejt u ryti!

rulesss ( 2. listopadu 2019 16:23 )

dneska jsem vam dal pane presidente svicku na hrob, abych se tam pristi rok netlacil mezei soudruhy, krasne dusicky preji

bostonskyvichr ( 2. listopadu 2019 16:15 )

roko:Ty onanuješ u Parlamentní listů,blbej šulíne!

roka ( 2. listopadu 2019 15:39 )

prohavlovskou špínu nečtu vy šulini

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa