Zemanův plat dál roste, dětem posílá stejně. Ovčáček ho hájí, Mynář peněženku zavřel

Autor: jko, bel, ula - 
2. listopadu 2019
13:44

Letos má plat 274 500 Kč, od ledna 2020 bude Miloš Zeman pobírat o 28 tisíc korun víc. Kdyby posílal na ohrožené děti slibovanou třetinu, šlo by o 91 500 Kč. Zeman ale „zamrzl“ na částce 60 tisíc, upozorňuje deník Aha!. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však Zemana hájí, že jde i tak o krásnou částku. To prezidentův kancléř Vratislav Mynář už neposílá pro změnu nic.

Pohyb na účtu Nadačního fondu Miloše Zemana je zpět - od května posílil o 360 tisíc korun. Zeman přispívá měsíčně 60 tisíc korun. Nejde o slibovanou třetinu, i tak ohrožené děti, kterým má fond pomáhat, mají získat slušnou sumu.

Nikoli však díky přispění hradního kancléře Vratislava Mynáře, který dle Aha! svou peněženku už léta neotevřel.

Zeman vysvětloval výpadek

Zeman se k zasílání peněz do fondu vrátil po pauze letos v květnu. „Stala se chyba. Protože nikdo nevěděl, jestli prezidentské volby vyhraju, nebo prohraju, tak můj příspěvek do tohoto fondu byl uzavřen ke konci mého mandátu, tedy k začátku března. A pak, přiznám se k tomu těžko, jsme na to úplně zapomněli. Když jsme na to byli upozorněni, okamžitě jsme to obnovili,“ vysvětloval Blesku v květnu prezident, proč měl výpadek.

Plat prezidenta a teoretická výše příspěvkuPlat prezidenta a teoretická výše příspěvku | AHA!

Účet vznikl nejprve jako nástroj k umořování státního dluhu, Zemana však zklamalo, že ostatní politiky nechalo jeho gesto chladnými a nikdo se k němu nepřidal. A tak se Zeman rozhodl pro změnu - peníze mají pomoct ohroženým dětem z Klokánků.

Ovčáček: Krásná částka

Od května Zeman opět posílá pilně. Prezident má ostatně z čeho - Zemanův plat dál roste. Ještě v letech 2013 a 2014 bral 186 300 korun, letos už to je 274 500 korun. A bude ještě lépe. 

Že by s nárůstem své měsíční gáže mohla hlava státu posílat i více? K tomu patrně nedojde. „Šedesát tisíc měsíčně je podle mého názoru krásná částka ve prospěch ohrožených dětí,“ uvedl pro Aha! hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Mynář: A kolik přispíváte vy?

Aha! upozorňuje, že byly doby, kdy na děti pamatoval i Mynář, který je členem správní rady fondu, jenže už čtyři roky do něj neposlal ani korunu.

„Pokud se Vám zdá, že přispívám málo a sporadicky, můžu se zeptat, kolik a jak často přispíváte vy?“ rozlítil se letos v srpnu, aby se později dušoval, že „trochu pozapomněl“ a nějaké peníze zase pošle. Jenže to se dosud nestalo. A na dotaz, na čem jeho štědrost vázne, neodpověděl.

Kalkulačku čisté mzdy naleznete zde >>>

Video  O závisti i úspěšném Česku. Podívejte se, co Zeman řekl 28. října na Hradě.  - abl

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 3. listopadu 2019 04:55 )

Aspon neco mu porad roste

Wolencak ( 2. listopadu 2019 22:40 )

Verko1, a kolik myslíš, že jako předseda ČSSD dostával z úplatků od Grosse?

Wolencak ( 2. listopadu 2019 22:34 )

Kde má ten hajzl ulité prachy za "Bamberk" když prodával ministerské posty Němcům?

Wolencak ( 2. listopadu 2019 22:31 )

Roka, asi jsi se překlepl, Chrchla nedal prachy na charitu, ale chartu!

tomik007 ( 2. listopadu 2019 22:25 )

KIKINU ale v zivote nedozene

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud