Nový mluvčí na Hradě. Kdo teď ještě bude dělat „Ovčáčka“?

Autor: Jakub Kopřiva - 
30. 7. 2019
05:02

Vlastního „Ovčáčka“ si pořídil kancléř Vratislav Mynář (52). Do tiskového odboru Hradu přibyl Vít Novák, který má na starosti hlavně komunikaci za Mynářovu Kancelář prezidenta republiky (KPR). A Jiří Ovčáček (40) se může soustředit jen na Miloše Zemana (74).

Že má nový člen hradní tiskové „rodinky“ na starost právě Mynářův píseček, potvrdil Blesku sám kancléř. „Vít Novák pracuje na tiskovém odboru, tudíž spadá pod vedení Jiřího Ovčáčka. Pokud vím, má na starost primárně komunikační činnost Kanceláře prezidenta republiky,“ napsal v SMS zprávě Blesku.

Vít Novák (v bílé košili) má na starosti hlavně komunikaci za Mynářovu Kancelář prezidenta republikyVít Novák (v bílé košili) má na starosti hlavně komunikaci za Mynářovu Kancelář prezidenta republiky | Blesk - Jakub Poláček

Mezi akce, které mediálně Novák pokrýval, patřila návštěva lánské obory pro novináře. Během ní šéf obory a Mynářův muž Miroslav Balák (52) v pozitivním světle prezentoval úpravy kolem vodní nádrže Klíčava, které má v hledáčku i policie, a ředitel čelí obvinění, že práce byly předražené.

Novák měl na starost i organizaci dubnového tiskového brífinku ve svatovítské katedrále krátce po požáru pařížského svatostánku Notre-Dame. Tady Mynář ukazoval, jak je pražská chlouba zabezpečená proti vyhoření.

Mám víc času

Nového kolegu okomentoval i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček (40) a dodal neurčitě, že ten nastoupil v průběhu letošního roku. „Kancelář prezidenta republiky vykonává řadu zajímavých činností, což si žádalo speciální přístup. Věc je optimální,“ uvedl pro Blesk.

A novinku si pochvaloval. „Plně se mohu věnovat komunikaci práce a stanovisek prezidenta republiky. Dělba práce ku prospěchu veřejnosti,“ upřesnil asi nejviditelnější mluvčí současnosti. Podle informací Blesku se ale mezi těmito řádky skrývá fakt, že Ovčáček nemohl či nechtěl Mynářovi poskytovat servis v té míře, již žádal.

Přišel z desítky

Před prací pro Hrad dělal Novák mluvčího na Praze 10. Zde například komentoval problém kolem povolení k dostavbě jedné strašnické vily. Komu že prvorepublikový dům patří? Ano, Mynářovi, který jej koupil v roce 2014 za pouhých 5,5 milionu korun, i když podle posudků byla jeho cena dvojnásobná.

I na to se chtěl Blesk Nováka zeptat, jenže ten telefon napřed nezvedal a pak už bylo jeho číslo rovnou nedostupné.

Kdo je Vít Novák

  • Začínal jako novinář v Mladé frontě Dnes.
  • Působil i v agentuře, která se zabývala veřejným míněním.
  • V roce 2015 nastoupil na radnici Prahy 10, kam si ho měla přivést tehdejší starostka Radmila Kleslová (55, ANO).
  • Na radnici vydržel tři roky, než jej odvolalo z funkce nové vedení městské části.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

12x36je_dostt ( 19. srpna 2019 15:06 )

Jen více Zemanů a Babišů, Ovčáčků a podobných poctivých lidi , vy SLUNIČKÁŘSKEJ odpade Ten kdo alespoň trošku myslí na budoucnost svých dětí, ten chce aby tento stát i nadále řídil Zeman s Babišem.👍❤️ Nejlepší politici po roce 1989, JEDNOZNAČNĚ si toto myslí všichni rozumní a chytří v ČR a jen tupci jako titanové hovado 33 by chtělo natahovat ruku a žrát bez práce!

houslista ( 31. července 2019 09:22 )

jsem hrdý na chytrého poctivého prezdenta a vynikajicího Ovčáčka!!!

barda ( 30. července 2019 20:43 )

Až skončí to prase ovarovité, tak Ouvejsrá*ček se nedožije příštích švestek.

satanas ( 30. července 2019 18:01 )

Kdyby Ovcacek nebyl nejlepsi, tak by nebyl tercem utoku primitivu z okoli Prazskych kavaren. Neni lepsiho vysvedceni jak byti temito primitivy napadan a kritizovan!!

houslista ( 30. července 2019 17:46 )

at si pakáž kvičí,špiní,ale prezident chytrý,poctivý je nejlepší,Ovčáček je neskutečně vzdělaný,jeho argu­menty,­bystro­t,vtip poráží každého pitomce novi­nářu,­poli­tolo­gu,po­liti­ku opozice proto se ho bojí nikdo s nim nejde do duelu Moravec se ho vyloženě bojí debílek na Ovčáčka nemá.Je to neskutečně silná trojka Babiš Zeman Ovčáček díky pane bože za ně!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa