Devětapadesátiletý Jedlička u dnešního odvolacího jednání uvedl, že starání se o matku pro něj byla větší psychická zátěž, než mohl unést. "Strašně se stydím a moc toho lituji," prohlásil. Jeho advokátka žádala, aby soud muži mimořádně snížil trest, protože není pro společnost nebezpečný.

"Trest byl uložen na spodní hranici trestní sazby, není nepřiměřeně přísný," prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Soud podle něj nemůže trest mimořádně snížit, protože muž vraždu téměř dokonal. Napadení také bylo značně brutální.

Událost se odehrála v Jirkově na Chomutovsku. Jedlička se přistěhoval k matce, aby se o ní staral. Žena byla na vozíku a potřebovala péči. Jejich soužití bylo problematické, s matkou podle výpovědí svědků nebylo jednoduché vyjít. Syn se zase uchyloval k alkoholu. Po pěti měsících pak situace vyvrcholila. Žena spadla v koupelně z invalidního vozíku. "Snažil jsem se jí zvednout, nemohl jsem s ní ani tak ani tak, tak mě to rozčílilo, dal jsem jí facku, kopnul jsem ji," uvedl u hlavního líčení Jedlička. Dále si napadení již moc nepamatoval.

Pomoc přivolali sousedé, kteří slyšeli z bytu křik. Městský strážník, jenž přijel na místo, uvedl, že Jedlička mu chtěl zabránit ve vstupu do bytu, protože mamince nic není. V té době už žena ležela na zemi v bezvědomí. Jedlička jí zlomil obličejové kosti, žebra a končetiny, poškodil jí mozek a způsobil jí četné pohmožděniny.

Muži hrozil trest deset až 18 let vězení. Za polehčující okolnost soud označil částečné doznání a výpovědi příbuzných, podle kterých bylo soužití s matkou velmi složité. Jedličkovi na druhou stranu přitížilo, že útoky byly opakované, trvaly dlouho, žena byla nemohoucí.