Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 12°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Fenka Kyra na Teplicku vyčmuchala ztracenou seniorku: Stařenka spadla do rákosí

Autor: VaB - 
28. listopadu 2023
09:41

Místo toho, aby si psovod užíval zaslouženého volna, vydal se na Teplicku do akce. V jeho okolí probíhalo pátrání po 86leté seniorce. Policie díky telefonu přibližně věděla, kde by se stařenka mohla nacházet. A tak se psovod se svou fenkou Kyrou vydal pátrat. Po několika hodinách slavili úspěch, ženu se jim podařilo najít ve strouze s rákosím u rybníka.

Byla neděle kolem deváté hodiny večer a rodina z obce na Teplicku se obrátila na policii. Pohřešovala jejich příbuznou, 86letou seniorku. Když se jí dovolali, dozvěděli se od ní, že někde upadla, ale bohužel netuší kde. A tak se rozjela pátrací akce.

„Příbuzní ji hledali vlastními silami, ale vzhledem k zimě a tmě začali mít o ženu strach. Ihned se rozjela pátrací akce v terénu, který byl zúžen díky lokalizaci mobilního telefonu pohřešované. Ten se ale v průběhu pátrání vybil,“ popsala mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Do pátrání se chvíli nato zapojil i policejní psovod, který měl v tu dobu dovolenou. Osud stařenky mu nebyl lhostejný a se svou fenkou Kyrou vyrazil do akce. „A zrovna on hrál ve vypátrání zásadní roli, kdy jeho fena Kyra vyčmuchala ženu ve strouze s rákosím blízko rybníka,“ dodává mluvčí. Akce tak skončila zhruba ve tři ráno. Žena byla mimo podchlazení v pořádku. 

Video  Policisté v Jablonci nad Nisou zastavili opilou řidičku. V autě měla nezajištěné batole.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Uživatel_5650027 ( 28. listopadu 2023 15:14 )

Šikovná psí holčička! Hodný pán majitel, díky němu je tak šikovná! Blahopřeji!!! Ohromný úspěch! Věřím, že i rodina je šťastná za happy END! Piškotek byl?😉

verka1 ( 28. listopadu 2023 12:39 )

Dostala fenka odměnu 👍

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání