Děsivé svědectví dobrovolníka z Izraele: Hamás upekl miminko zaživa!

Autor: hpe - 
6. listopadu 2023
16:44

Asher Moskowitz sloužící v dobrovolnické organizaci United Hatzalah, která měla mimo jiné za úkol zajistit po útoků teroristické organizace Hamás oblast kibucu Kfar Aza, sdílel na sociální síti X své svědectví. Muž v něm popisuje hrůzy, které byly na místním obyvatelstvu spáchány. Převoz a následná identifikace mrtvých těl byly často ztíženy. Teroristé neušetřili ani novorozeně, které zaživa dali péct do trouby.

Události ze 7. října, kdy Hamás zaútočil na stát Izrael, stále silně rezonují. Ve své zdrcující výpovědi Asher vidí možnost, jak světu ukázat, jakých činů se teroristé dopustili. Sám zasahoval v kibucu, ve kterém zemřela více než stovka civilistů. Byl přítomen příjezdu mrtvých těl, která po masakru dorazila k identifikaci. 

„Byl to strašný pohled. Viděli jsme desítky tak sežehnutých těl, že koroneři řekli, že je bude obtížné identifikovat. Naštěstí však měli vzorky DNA,“ popisuje svou zkušenost Asher ve videu

Během dne mu údajně bylo řečeno, že má dorazit zhruba pět až šest nákladních vozů naložených ostatky zemřelých. Mezi nimi i oběti, které byly upáleny zaživa. Podle Ashera pak, jakmile auta dorazila, nosili desítky těl do základny, kde probíhala identifikace.

U mnohých z nich to nebylo vůbec lehké a jen díky vzorkům DNA se identifikace nakonec podařila. Jedno z popálených těl bylo novorozeně, které údajně teroristé upekli v troubě.

„Ještě když bylo to dítě naživu, dali ho do trouby a upekli ho. Tělo bylo spálené a v důsledku toho hodně nateklo. K tělu se tak připeklo topné těleso trouby,“ tvrdí Asher ve videu.

Podobné incidenty popisují podle deníku Daily Mail i jíní svědci. Několik batolat bylo během války dekapitováno, v jednom případě útočnici vyřízli dítě matce přímo z lůna.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:29
27. 11. 2023

Hamás vpodvečer uvedl, že obdržel seznam palestinských vězňů, kteří budou ještě dnes propuštěni. Jde podle něj o tři ženy a 30 nezletilých.

19:07
27. 11. 2023

Palestinský Červený půlměsíc uvedl, že dnes nebyli schopni dodat žádnou humanitární pomoc do severní Gazy. Dodávka pomoci do celé Gazy je jednou z klíčových podmínek dohody o příměří mezi Izraelem a Hamásem.

„Od začátku příměří až do včerejška posádky PRCS úspěšně dodaly přibližně 150 nákladních vozů s humanitární pomocí do města Gaza a jeho severní oblasti,“ stojí v prohlášení. „Bohužel dnes naše týmy nemohly dodat žádnou pomoc do severního pásma Gazy.“ Červený půlměsíc nepodal žádné vysvětlení, proč nebyla pomoc dodána.

18:45
27. 11. 2023

Netanjahu s Muskem, oba v neprůstřelných vestách, navštívili dnes kibuc Kfar Aza. Musk si podle Ynetu natáčel zničený kibuc na mobilní telefon. Z kibucu odjeli oba do izraelského parlamentu a odpoledne se Musk setkal s izraelským prezidentem Jicchakem Herzogem v Jeruzalémě.

Herzog podle severu The Times of Israel (ToI) řekl, že platforma X je plná antisemitských příspěvků a že Musk v jejich potírání může sehrát „obrovskou roli“. „Viděl jste, jak zlo může nahradit všechno, viděl jste dnes ráno, co může způsobit nenávist,“ řekl Muskovi prezident. Musk podotkl, že dnešní den pro něj byl „emocionálně obtížný“ a že kromě míst, kde docházelo k vraždám „viděl video, na němž se vrazi radovali“. „Tito lidé jsou odmalička krmeni propagandou. Je pozoruhodné, čeho jsou lidé schopni, když jsou odmalička krmeni lžemi,“ řekl.

Markiza ( 6. listopadu 2023 18:39 )

Pečou děti v troubě? No snad ani nacisti tohle nedělali ti je zabili hned. A svět na to čumí a při vší té výzbroji si s těmi zabijáky nedovede poradit? To je strašnýýý, moje srdce pláče nad tou hrůzou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání