Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
08:49
10. 11. 2023

Írán varoval, že rozsah utrpení civilistů způsobeného izraelskou operací proti Hamásu nevyhnutelně povede k rozšíření konfliktu, informovala agentura Reuters.

„Vzhledem k rozšíření intenzity války proti civilním obyvatelům Gazy se rozšíření dosahu války stalo nevyhnutelným,“ řekl ve čtvrtek večer íránský ministr zahraničí Hossein Amir-Abdollahian svému katarskému protějšku.

08:31
10. 11. 2023

Světová zdravotnická organizace (WHO) upozornila na riziko šířením infekčních nemocí v Pásmu Gazy vlivem přelidnění, kontaminované vody a nedostatečného přístupu k hygienickým zařízením. 

WHO ve svém prohlášení uvedla, že od poloviny října 2023 tvoří více než polovinu z 33 551 hlášených případů průjmu děti mladší pěti let. Organizace dodala, že se jedná o výrazný nárůst oproti zhruba 2000 případů měsíčně u dětí mladších pěti let, které byly zaznamenány v průběhu let 2021 a 2022.

08:16
10. 11. 2023

Obrazem: Demolice domů palestinských útočníků v Hebronu

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání