Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:42
3. 11. 2023

Při izraelském bombardování v Pásmu Gazy zemřelo od 7. října nejméně 9227 Palestinců, včetně 3826 dětí. Informovalo o tom podle agentury Reuters dnes palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze, ovládané hnutím Hamás. Zatím poslední jeho údaj ze čtvrtka hovořil o 9061 obětech ostřelování a 32 000 zraněných.

12:23
3. 11. 2023

Po celém světě pokračují demonstrace žádající zastavení izraelského bombardování Pásma Gazy i manifestace na podporu Izraele, který na útok radikálního hnutí Hamás ze 7. října reaguje odvetnými údery na Gazu. Z Istanbulu dnes ráno vyjela kolona aut s palestinskými vlajkami; její účastníci chtějí v neděli dojet k americké základně Incirlik na jihu Turecka, kde hodlají uspořádat velkou společnou demonstraci odsuzující americkou podporu Izraele, uvedla stanice Al-Džazíra.

11:52
3. 11. 2023

Situace na Západním břehu je alarmující, zabito tam bylo nejméně 132 Palestinců, včetně 41 dětí, uvedla mluvčí úřadu komisaře OSN pro lidská práva.

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání