Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
09:54
25. 10. 2023

Fotografie z dnešní schůzky šéfa libanonského Hizballáhu s vůdci Hamásu a Islámského džihádu. Jednali údajně v Bejrútu, tématem byla válka v Pásmu Gazy. 

09:51
25. 10. 2023

Předseda Evropské rady Charles Michel napsal premiérům a prezidentům zemí EU dopis, ve kterém vyjádřil „vážné znepokojení“ nad rostoucí krizí v Gaze:

„Zhoršující se humanitární situace v Gaze nadále vyvolává vážné obavy. Musíme diskutovat o tom, jak urychleně zajistit účinné dodávky humanitární pomoci a přístup k nejzákladnějším potřebám. Zadruhé musíme v jednotné a soudržné formě jednat s partnery, abychom zabránili nebezpečné regionální eskalaci konfliktu. Kromě toho je jedinou cestou vpřed obnovení mírového procesu založeného na oboustranném řešení. V neposlední řadě bychom se měli zabývat dopady tohoto konfliktu na EU, na soudržnost našich společností, naši bezpečnost a migrační pohyby.“

09:40
25. 10. 2023

Britský ministr pro imigraci Robert Jenrick ráno hovořil s médii, zdráhal se však vyjádřit k výrokům šéfa OSN Antonia Guterrese, na které Izrael ostře zareagoval. Tel Aviv nesouhlasil například s naznačením, že blokádou Gazy porušil mezinárodní humanitární právo. S tím Jenrick nesouhlasil a negativně se vyjádřil i k podpoře dočasného příměří, aby do Gazy mohla plynout humanitární pomoc.

„Není možné dosáhnout dohody s teroristickou organizací, která se snaží zničit vaši zemi a váš lid," uvedl. 

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání