Mluvčí Hamásu ztratil nervy: Praštil mikrofonem po otázce o zabíjení spících civilistů!

Autor: lim - 
27. října 2023
18:36

Vrchní mluvčí Hamásu Ghazi Hamad předčasně ukončil rozhovor pro televizi BBC hozením mikrofonu na zem a vyjádřením, že chce rozhovor ihned ukončit. Stalo se tak po otázce moderátora, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících civilistů v Izraeli.

Náměstka ministra zahraničí Hamásu v Gaze Ghaziho Hamada se v rozhovoru pro BBC ptal blízkovýchodní zpravodaj Hugo Bachega. Při debatě se dotýkal velmi citlivých témat, která se týkala invaze Hamásu do Izraele, obklíčení a povraždění 260 civilistů na festivalu Supernova či masakru v kibucu Be'eri.

Hamad v rozhovoru naznačil, že při invazi Hamásu do Izraele 7. října, při níž teroristé seskočili padákem do pouště, obklíčili festival Supernova, neexistoval žádný rozkaz k zabíjení civilistů: „Mohu Vám říci, že jsme neměli v úmyslu ani rozkaz zabíjet civilisty. Jelikož byla oblast velmi rozlehlá, došlo ke střetům a konfrontacím.“

Jak k rozhovoru dodává server Daily Mail, na sociálních sítích se objevují jasné doklady o tzv. „cílených krvavých lázních“. Jeden z nejděsivějších záběrů bylo vystřílení mateřské školy, ve které zůstaly plyšáci posetí kulkami.

Zvrat v rozhovoru nastal v okamžiku, kdy se reportér zeptal, zda dokáže ospravedlnit zabíjení spících lidí. Pan Hamad uhnul pohledem, sundal si mikrofon připevněný k tmavému saku a prohlásil: „Chci tento rozhovor okamžitě ukončit.“ Poté mikrofon odhodil na podlahu.

Moderátor narážel na masakr v kibucu Be'eri, kde teroristé zmasakrovali civilisty ve svých postelích. Izrael z útoku následně zveřejnil záběry zavražděných a upálených dětí.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
14:19
7. 10. 2023

Francouzský prezident Emmanuel Macron podle agentury Reuters teroristické útoky proti Izraeli jasně odsuzuje. „Rád bych dal najevo svou naprostou solidaritu s oběťmi, jejich rodinami a blízkými,“ napsal na síti X.

„Teroristické útoky“ proti Izraeli odsoudilo rovněž francouzské ministerstvo zahraničí. Potvrdilo „naprosté odmítání terorismu a podporu bezpečnosti Izraele“.

14:17
7. 10. 2023

Policie se kvůli dnešním teroristickým útokům vůči Izraeli rozhodla přijmout preventivní opatření kvůli zvýšení ochrany židovských objektů a kulturních památek v ČR. Informace o aktuální hrozbě na českém území nemá, oznámila v poledne na sociální síti X. Konkrétnější ohledně opatření nebyla. Přijímání opatření potvrdil také ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

„Ačkoliv nemáme informace o aktuální hrozbě na našem území, preventivní opatření v rámci běžného výkonu služby nyní přijímáme ve vztahu k významným židovským objektům a kulturním památkám,“ uvedla policie. Podle ní to souvisí s vyhodnocováním bezpečnostní situace v mezinárodním kontextu.

14:15
7. 10. 2023

Šéf diplomacie EU Borrell vyzval k okamžitému propuštění civilistů držených jako rukojmí doma či v Gaze. Je to podle něj proti mezinárodnímu právu.

 

Video  Útok terorisů z Hamásu na Izrael: Exploze a mrtví v izraelských ulicích  - Reuters
Video se připravuje ...

lola52 ( 2. listopadu 2023 06:18 )

A to se stalo kde v Británii?Proč ho nezatkli a neobvinili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání