Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Ředitel hasičů o tragické smrti kolegy (†34): Zdendo, moc mi chybíš!

Autor: VaB - 
22. července 2023
05:00

Zdeněk Hejduk (†34) se svými kolegy z profesionální stanice hasičů v Kolíně vyrážel k večernímu požáru. K tomu ale posádka nedorazila. Cisterna plná vody cestou havarovala a nabourala do domu. Nejvážnější zranění utrpěl právě Zdeněk, který na místě zemřel. Vzpomíná na něj kolega a ředitel Dalibor, na podporu rodiny a jeho malého synka vzniká sbírka.

Hasiči k požáru v Krakovanech vyjížděli ve středu hodinu před půlnocí. Šlo o hořící rodinný dům, ze kterého bylo zapotřebí evakuovat jeho obyvatele a hasiči museli zachraňovat i hospodářská zvířata. K tomuto požáru vyráželi i hasiči z Kolína. Posádka společně se Zdeňkem Hejdukem ale cestou havarovala.

V Ovčárecké ulici narazila mnohatunová cisterna do rodinného domu a převrátila se na bok. Uvnitř se zranili čtyři členové, jeden z nich utrpěl tak vážná zranění, že jim na místě podlehl. Šlo právě o Zdeňka, mladého a nadějného hasiče, tátu malého chlapce. Všichni byli v cisterně zaklínění.

Nejlepší a nejoddanější

Celou hasičskou komunitu tragická zpráva zarmoutila, každý vyjadřuje rodině upřímnou soustrast. „Zdendo, moc mi chybíš, byl jsi jeden z mých nejlepších a nejoddanějších příslušníků. Nikdy se nestane, abys s námi nebyl v našich srdcích. Je mi nesmírnou ctí, že jsi příslušníkem HZS Středočeského kraje ÚO Kolín. Tvoji ruku stále držím,“ napsal ředitel hasičského územního odboru Dalibor Zeman. Právě zemřelý Zdeněk patřil pod jeho oblast.

„Upřímnou soustrast,“ přidali se kolegové ze Slovenska. „Tragická událost pro Hasičský záchranný sbor České republiky a všechny blízké Zdeňka Hejduka. A spolu s nimi i pro nás. Jsme v myšlenkách s rodinou a blízkými přáteli, kolegy. Sdílíme bolest a smutek spolu s vámi,“ dodalo ministerstvo vnitra.

Sbírka pro rodinu

Zdeněk byl nejen hasičem, ale i tátou, manželem a také kutnohorským fotbalovým sudím. „Strašně smutná zpráva zasáhla nás všechny. Každé slovo je asi zbytečné,“ napsal předseda Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře Jan Ďoubal.

Právě ti se rozhodli zorganizovat sbírku. „OFS KH organizuje sbírku pro pozůstalé prostřednictvím transparentního účtu,“ dodal. „Těší mě, že jsme za 7 hodin vybrali více než 100 tisíc, upřednostnili jsme podstatu nad procesem,“ popsal Ďoubal.  

Video  V Kolíně hasič při havárii hasičské cisterny, která jela k požáru rodinného domu v Krakovanech.  - aktu.cz
Video se připravuje ...

Jiří Zvěřina ( 22. července 2023 08:20 )

Mně by fakt zajímalo, zda pořádají pro své řidiče kondiční jízdy s plně naplněnými cisternami... Aby k takovým neštěstím nedocházelo...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání