Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Pátrání po pohřešované Maddie: Policie získala důležitý důkaz?!

Autor: pma, inf - 
26. května 2023
19:45

Madeleine McCannová měla krátce před čtvrtými narozeninami, když 3. května 2007 zmizela z hotelového pokoje v portugalském prázdninovém letovisku Praia da Luz v Algarve. Po šestnácti letech probíhalo v okolí nedaleké přehrady Arade nové pátrání, které by kriminalistům konečně mohlo pomoci objasnit, co se s dívenkou stalo. Podle britských médií policie hledala kameru a zbraň patřící podezřelému Christianu B. (45).

Fotografie maličké blondýnky se zelenomodrýma očima plní od května roku 2007 stránky médií. Tak dlouho se totiž kriminalisté snaží objasnit záhadné zmizení tehdy tříleté britské dívenky Madeleine McCannové. Ta byla počátkem května toho roku v portugalském letovisku Praia da Luz v Algarve na dovolené se svými rodiči. 3. května ale zmizela z pokoje, kde byli i její dva sourozenci. Od té doby Maddie nikdo neviděl.

Během dlouhých let se policii nepodařilo najít informace, které by je dovedly k tomu, co se s dívenkou stalo. Po čase se kriminalisté začali přiklánět k variantě, že je holčička po smrti a stala se obětí násilného trestného činu. Hlavním podezřelým z únosu a případné vraždy je Němec Christian B. (45). 

Je na záběrech zneužitá Maddie?

Zahraniční média počátkem týdne uvedla, že policie po více než deseti letech od dívčina zmizení uskutečnila jedno z největších pátrání v terénu. To proběhlo v okolí přehrady Arade. Britský deník The Mirror uvedl, že se policie zoufale snaží najít konkrétní zbraň a kameru. Oboje má patřit Christianu B. Videokamera by mohla obsahovat záběry Madeleine, ale také dalších sexuálních útoků, které Němec v minulosti spáchal.

Informaci vyšetřovatelům sdělil bývalý známý podezřelého, který se spolu s komplicem v minulosti vloupal do domu Christiana B. v Algarve, když už byl Němec ve výkonu trestu. Děsivé záběry ale oba lupiče vystrašily a ze strachu, aby jejich zhotovení nebylo na ně, tak kameru zahodili v okolí nádrže. Mimo kamery by ve vodě měla být i zbraň patřící hlavnímu podezřelému.

Čeká se na výsledky expertíz

Podle deníku Daily Mail byla během třídenní pátrací akce prohledána velká část lesů a nádrž přehrady. Vyšetřovatelé taktéž vykopali přibližně osm velkých děr o hloubce zhruba dvou metrů. Tyto jámy mohou terénní pracovníky nasměrovat na v minulosti vykopané díry v oblasti, ve kterých by se mohly skrývat důležité předměty související se zmizením Maddie. Portugalské noviny Correio da Manha dokonce uvedly, že při čtvrtečním pátrání byla nalezena „relevantní stopa“.

Mnoho vzorků poslali kriminalisté k forenznímu a DNA testování do Německa, odkud pochází Christian B. Některé zdroje mluví o tom, že by výsledky expertíz mohly být známy během příštího týdne. Jiná média zase soudí, že analýzy mohou trvat i několik měsíců.

Němec se hájí

V tomto týdnu také policie z místa odvezla několik pytlů. V těch podle Daily Mailu bylo ramínko od podprsenky, pár kusů oblečení a několik plastových předmětů.

Hlavní podezřelý Christian B. si v současné době v Německu odpykává sedmiletý trest vězení za mučení a znásilnění 72leté Američanky v Praia da Luz v roce 2005, tedy ve stejné oblasti, kde později zmizela Maddie. Němec opakovaně tvrdí, že s případem zmizelé Břitká nemá co do činění. V aktuálně prohledávané oblasti ale Christian B. často přespával a nazýval místo „malým rájem“.

Video  Kde jsou? Kam zmizela Ivana Košková? Mohl holčičku někdo unést nebo zavraždit?  - pdc, icp, Jedlička, Čebotareva
Video se připravuje ...

trintin ( 27. května 2023 08:49 )

...zmizelé Břitká?? Autorky článku poukazují na jakousi pachatelku "Břitká", tohle by si v dobách rozkvětu nedovolilo ani Rudé Právo?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání