Střelba u bratislavského gay baru: Vraždu dvou mužů zachytily kamery!
Slovensko se stále vzpamatovává ze střelby u bratislavského podniku Tepláreň. Teprve osmnáctiletý mladíček tam měl zastřelit Juraje s Matúšem. Údajného útočníka zřejmě vedla nenávist proti LGBTQ+ komunitě. Jeho odporný čin zachytily městské kamery.
Na záběrech je mladík celý v černém, který se schovává ve výklenku jedné z budov v Zámeckej ulici jen pár metrů od podniku, kde se schází LGBTQ+ komunita. Na sobě má mimo jiné respirátor a kapuci. Zatímco je schovaný, na lavičce před zařízením sedí Matúš a Juraj.
Střelec v jednu chvíli vylézá ze svého úkrytu a bez varování spustí palbu z pistole. Míří přímo na dvojici mladých mužů. Střelbu několikrát opakuje. Matúšovi s Jurajem už v tu chvíli není pomoci.
Útočník neprojevil sebemenší lítost. Po chvíli opět běží do svého úkrytu, kde jen vymění zásobník a opět spustí palbu. Poté už na místo přijíždějí automobily, což zřejmě útočníka vyleká a ten se dává na útěk.
Jak uvedl deník Plus Jeden Deň, po agresorovi policisté pátrali celé hodiny. V akci byl i policejní vrtulník. S uklidňující zprávou přišli strážci zákona až ráno den poté. „Dnes ráno našla policie střelce mrtvého,“ uklidnili veřejnost detektivové.
Terorismus?
Střelbu budou policisté vyšetřovat jako čin z nenávisti pro domnělou nebo skutečnou sexuální orientaci obětí, nelze ovšem vyloučit ani změnu kvalifikace skutku na teroristický trestný čin. Novinářům to řekl šéf elitní policejní složky Ľubomír Daňko. Potvrdil, že střelec byl nalezen mrtev, pravděpodobně spáchal sebevraždu.
Elitní prokurátor Daniel Lipšic na tiskové konferenci doplnil, že rodiče střelce neoznámili policii čin svého syna, byť o něm věděli. Syn zanechal doma dopis na rozloučenou a v minulosti trénoval střelbu na střelnici.
Podle slovenských médií útočník před střelbou zveřejnil na sociální síti například manifest proti Židům a komunitě LGBT+, ve kterém vyzýval k násilí proti těmto skupinám. Tweetoval také po útoku. Dříve se fotil nejen u zmíněného baru, ale i u obytného domu, ve kterém bydlí slovenský premiér Eduard Heger. Právě na základě zmíněného manifestu a zkoumání dalších důkazů budou vyšetřovatelé zvažovat změnu právní kvalifikace skutku na teroristický trestný čin.
Je to sexuální úchylka, se kterou se někteří lidé narodí a nemůžou s tím nic dělat. Oni si to nevybrali. Jsou to lidé jako všichni ostatní. Co si lidé můžou vybrat je to, jestli budou blbí a blbější jako někteří zdejší diskutující. A tento článek je o dvojnásobné vraždě dvou nevinných lidí, které zabil jeden blbý vypatlanec.