Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Pálil mrtvolu (†68) a pak střílel po hasičích: Policisté u Vladimíra doma našli zásobu zbraní

Autor: rix - 
22. července 2022
17:12

Zvlášť závažným případem se zabývají slovenští kriminalisté. Muž v bratislavské chatové oblasti pálil tělo své sousedky. Když na místo přijeli hasiči, začal po nich zničehonic střílet. Poté spáchal sebevraždu. U Vladimíra doma policisté našli celkem osm zbraní, přes 10 000 nábojů a příručku o tom, jak si vyrobit vlastní pec.

Situace je o to děsivější, že podomácku vyrobená pec měla nejspíše sloužit právě pro pálení lidských ostatků. Slovákovo řádění bohužel nepřežila osmašedesátiletá sousedka, která byla delší dobu pohřešovaná. Její identitu podle televize JOJ potvrdila soudní pitva. Není jasné, proč se muž k tak odpornému činu odhodlal. Proslýchá se, že měl se ženou vleklé spory.

„Policisté bratislavské krajské kriminálky vykonali čtyři domovní prohlídky. Z doposud vykonaných úkonů se dá předpokládat, že poškozená byla zastřelena v chodbě bytu v Tokajické ulici. Příčinou smrti byla střelná poranění v oblasti hlavy a krku,“ uvedli policisté s tím, že vrah tělo následně rozčtvrtil.

Když kriminalisté vkročili do domu, kde muž žil jako samotář, nestačili se divit. Našli tam přes 10 000 nábojů, nože nebo návod na to, jak zhotovit vlastní pec. „Bylo zajištěných osm střelných zbraní typu Glock,“ dodali kriminalisté.

Sousedé se prý ničemu nediví. Vladimír byl podle nich odmala zvláštní člověk, který neměl jednoduchý život. To se na něm také podepsalo. „Byl to chudák,“ svěřila se žena z jeho blízkosti.

„Nikdo ho nevedl. Dnes by se asi jedním slovem řeklo, že byl autista, ale on byl hodně zuřivý a agresivní. Byl neovladatelný, nedalo se s ním pořádně komunikovat. Ještě jsme byli rádi, že odešel,“ doplnila k jeho osobnosti bývalá sousedka.

Video  Policisté našli u Vladimíra doma náboje a oblečení zavražděné ženy.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání