Vztah se zrodil až o 4 měsíce později. „Měla jsem maturitní ples, ani nevím, že jsem mu o tom řekla. Měla jsem se spolužákem předtančení, a když jsem se šla převléknout, holky mi řekly, že nahoře na galerce stojí Žbirka,“ vzpomíná Katka.

Bylo jí to divné, protože Meky měl být v Bratislavě, navíc neměl řidičák. „Jemu se ale stýskalo a zmermomocnil kamaráda Rudyho, aby ho na otočku přivezl. Pak nás vozil asi půl hodiny kolem Václaváku,“ říká pobaveně.

Tehdy ji hledala celá rodina. „Kamarádka Markéta, která jako jediná věděla, kde a s kým jsem, nic neprozradila,“ vypráví Kateřina. „Až tehdy jsem pochopila, že z toho bude vztah...,“ přiznává.

Před rodiči to ale utajili nejen ten večer, ale i dlouhý čas poté. „My jsme si hodně telefonovali, Meky i naši měli příšerný účty! Táta dal dokonce na telefon zámeček, abych nemohla vytáčet čísla!“ směje se Žbirková při vzpomínce.

Takhle spolu cukrovali rok. „Meky k nám pořád volal a představoval se jako Miro Okál, což byl bubeník od Petra Nagye,“ prozrazuje Kateřina. Jenže zpěvák měl – jak známo – nezaměnitelný hlas.

„A jakmile se do rádií dostala písnička Catherine, dali si to naši dohromady a uhodili na mě, proč že k nám volá ten Žbirka! Musela jsem s pravdou ven a samozřejmě rádi nebyli...,“ přiznává vdova.

Velký rozhovor s Kateřinou Žbirkovou už v pátek v Blesk tv MAGAZÍNU!

A dále čtěte:

  • Jak bydlí nová hvězda Televizních novin Veronika Petruchová
  • Co se děje v zákulisí natáčení nového seriálu Primy Dobré zprávy

Video
Video se připravuje ...

Žena a syn na křtu posledního alba Žbirky: Proslov přímo k Mekymu David Turek

Fotogalerie
188 fotografií