Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Zraněná Patrície (23) popsala tragickou nehodu v Bratislavě: Jela jsem v sanitce s Dědečkem!

Autor: rix - 
13. října 2022
05:00

Slovensko se vzpamatovává z nehody v Bratislavě, při které opilý funkcionář Dušan Dědeček autem smetl skupinu lidí. Pět z nich zabil. Chvíle hrůzy popsala studentka Patrície. V sanitce pak jela s Dědečkovým synem.

Souhra náhod a zpoždění přivedla slovenskou studentku Patrícii v osudný den až na zastávku Zochova v Bratislavě. Tam se tísnila společně s mnoha dalšími studenty. Bylo jich tolik, že se skrze ně nemohla prodrat, a tak zaujala místo u jednoho ze sloupů.

V tu chvíli do davu v plné rychlosti najel opilý sportovní funkcionář Dušan Dědeček. Mnohé studenty smetl a pět z nich zabil. Když auto projelo kolem, Patrícii jen těsně minulo. „Uslyšela jsem hluk a ucítila proud vzduchu,“ popsala pro server Plus Jeden Deň.

V tu chvíli se ve vteřině její oči střetly s očima jiného studenta. Ani jeden z nich netušil, co se stalo. „V prvním momentu jsem ani nevěděla, že jde o auto. To jsem si následně domyslela. Když kolem mě prolétlo, cítila jsem tlak, jako bych byla v tornádu,“ vysvětlila.

Ucítila prudkou bolest v nohou. To ji zasáhly letící úlomky. „Sevřela jsem tašku, zavřela oči a schoulila se,“ řekla s tím, že když oči otevřela, spatřila obraz hrůzy. „Byla jsem v šoku. Pomalu jsem se otočila a uviděla na zemi dva chlapce. Dýchali,“ vzpomínala.

V tu chvíli začali lidé na místě organizovat pomoc a volat záchranku. Po zemi se válela těla a vyzváněly mobily, které ale nikdo nezvedal. „Běžte pomoct druhým,“ řekla Patrície záchranářům, když dorazili. Došlo jí, že ostatní jsou na tom mnohem hůře. „Že někdo umřel, jsem zjistila až v nemocnici,“ svěřila se.

Ještě předtím v sanitce došlo k šokujícímu momentu. Jela v ní společně s mužem, kterého lékaři ošetřovali a ptali se ho na všemožné otázky. Patrície se ho zeptala na to, v jaké části zastávky stál. „Jsem spolujezdec,“ řekl jí. Šlo o syna řidiče Dušana Dědečka.

Muži za volantem nyní hrozí až doživotní trest, protože pod vlivem alkoholu zabil pět lidí a mnoho dalších zranil. Pozůstalí po obětech pohřbili své blízké a ten, kdo je o ně připravil, je stíhán na svobodě. Žalobci se nepodařilo přesvědčit soud, že v případě Dědečka je vazba namístě.

Video  Záběry z nehody v Bratislavě 
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání