Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C

Český chlapeček (3) uvízl ve Slovenském ráji na žebříku: Lidé kritizují rodiče!

Autor: jel - 
6. července 2022
13:23

Slovenská Horská záchranná služba musela v úterý pomáhat tříletému chlapečkovi z Česka. Ten se totiž zasekl na žebříku v úžině Suchá Belá ve Slovenském ráji. Lidé na sociálních sítích kritizují rodiče. Trasa podle nich není vhodná pro tak malé dítě.

Teprve tříletý klučík uvízl na žebříku, z něhož se nemohl dostat. Na pomoc přispěchali horští záchranáři z Čingova, kteří dítě problematickým úsekem pronesli. „Chlapečka jsme v třírohé sedačce přenesli exponovaným úsekem a následně ho i s rodiči doprovodili na Podlesok (jedno z turistických center Slovenského ráje, pozn. red.), odkud pak rodina pokračovala samostatně,“ popsali záchranáři na sociální síti zásah. 

Na rodiče onoho chlapečka se ovšem ihned snesla vlna kritiky. Podle některých lidí totiž trasa rozhodně není vhodná pro tak malé dítě. Dalším se pak nelíbilo, že klučík byl jenom v sandálcích. 

„Ne všechny turistické destinace jsou vhodné pro malé děti a tohle je jedna z nich. Chápu, že chtějí děti učit lásce k přírodě od útlého věku, ale takovou túru si tak malé dítě neužije. Je spousta jiných míst, kam se dá jít a kde to nikoho neohrozí,“ uvedla paní Helena. 

„Rodičům bych dala takový výjezd k úhradě. Zřejmě ani sami nevědí, jak se v takovém terénu pohybovat, když nedokáží s dítětem sejít žebřík,“ dodala Danka a podobnými komentáři se to pod příspěvkem jenom hemží. Lidé zkrátka nerozumí tomu, že se rodiče vydali po náročné trase s malým chlapečkem.

vrsrvrsr ( 7. července 2022 14:50 )

No, já myslím, že zásahy Horské služby na Slovensku jsou placené... Ale dají se pojistit...

tarka ( 6. července 2022 21:32 )

tito moderní rodiče" by měli každý den děkovat, že jejich tříletý chlapeček přežil záchvat jejich sobeckého ega.....hlavně, že si užili adrenalin.....jak je to dlouho, když asi čtyřicetiletá česká slepice s dvěma kámoši vzala šestiletého syna na podobný výlet v Rakousku, na tzv. ferratu.....a chlapeček se zřítil do hlubiny a zemřel....

Anifa ( 6. července 2022 20:00 )

Rodiče to sice přehnali, ale ty fotky na sociálních sítích budou všichni závidět.
Sobci, kteří si nedokáží nic odříct a ohrožují své dítě i okolí

HastaManana ( 6. července 2022 19:11 )

Nechat jim všechno zaplatit a dítě odebrat. Bezohledni a egoistický dementi.

diskutujici ( 6. července 2022 13:43 )

Nj, nejhorší jsou ti dnešní akční rodiče, kteří si myslí, že to baví všechny okolo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání