Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Polská turistka nepřežila pád ze Satana: Záchranáři pomáhali i chlapci (15)

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Horská záchranná služba Slovenska)
Autor: VaB - 
27. června 2022
17:32

Slovenští horští a letečtí záchranáři měli pernou a smutnou neděli. Zasahovali u polské turistky, která nepřežila pád z vrchu Satan. Pomáhali i starší turistce a patnáctiletému chlapci.  

K prvnímu případu došlo ve Vysokých Tatrách u vrchu Satan. Na místo okamžitě směřovali horští záchranáři, ze Satanu, který není ani turistům běžně přístupný, spadla polská turistka. Zřejmě u ní nebyl ani doprovod, který je na takovém místě nutný. 

Žena utrpěným zraněním na místě podlehla. „Na místo směřovali horští záchranáři v součinnosti s posádkou VZZS. Záchranáři po příjezdu na místo už nedokázali turistce pomoci," uvedli horští záchranáři.  

Touto tragickou událostí pro ně ale den nekončil, na Malé Fatře vyjeli k seniorce (68), která už byla vyčerpaná a nemohla sama pokračovat. Horští záchranáři jí pomohli na parkoviště, odkud už odešla sama. Chvíli na to je ale o pomoc žádali v Poludňové Gruně, kde se udělalo špatně patnáctiletému chlapci.  

„Pár metrů pod vrcholem pociťoval ztížené dýchání a bolesti na hrudi. Záchranáři po příjezdu na místo požádali o součinnost letecké záchranáře. Po příletu vrtulníku chlapce nabalili do evakuační sedačky a z místa letecky transportovali do nemocnice," dodali záchranáři.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání