Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Mariána po cestě z práce potrhala medvědice: Zakousla se mu do hlavy!

Autor: rix - 
14. června 2022
11:38

Osmapadesátiletý Marián ze slovenské Horné Vsi už do lesa jen tak nejspíš nepůjde. Po cestě z práce ho napadla zuřivá medvědice! Útok to byl brutální. Šelma pravděpodobně chránící svá mláďata se Slovákovi zakousla přímo do hlavy. I přes vážné zranění se mu podařilo zvíře odehnat, došel domů a zavolal si záchranku. Lidé mezitím plánují masivní protest za regulaci medvědů na Slovensku. 

Do práce chodí Marián lesem už roky. Pochází z chudých poměrů a auto si dovolit nemůže. Poklidnou cestu slovenskými háji mu ale jednoho dne zkřížila medvědice s mláďaty. „Byla pořádně velká, mohla mít tak okolo 200 kg a mláďata měla zhruba rok. Zařvala a okamžitě na mě skočila,“ popsal dramatický moment. „Byly to sekundy. Snažil jsem se najít nějakou palici, ale nestihl jsem udělat nic,“ vysvětlil.

Šelma na něj nevybíravým způsobem zaútočila a zakousla se mu do hlavy. V neštěstí měl ale i obrovské štěstí. Když na medvědici Marián zakřičel, lekla se a odešla. „Nevím, byl to reflex, nějaký pud sebezáchovy,“ mínil Marián, proč ho napadlo na medvěda řvát.

Po útoku měl co dělat, aby se dostal domu. Ačkoli již krátce poté volal své ženě, aby mu zavolala sanitku, nerozuměla mu. Vydal se tak sám na dlouho cestu lesem k domovu. „Po cestě jsem se zastavil u studánky, kde jsem se snažil umýt a zastavit krvácení,“ popsal. Doma už se mu podařilo kontaktovat záchranku. Skončil na chirurgii, kde mu museli zašít obrovské rány na hlavě. 

Po útoku, který nebyl na Slovensku zdaleka ojedinělým, se aktivizují místní obyvatelé. Chystají protest v Bánské Bystrici. Protestující chtějí důrazně vyzvat slovenského ministra životního prostředí Jána Budaja, aby se medvědi na Slovensku mohli začít regulovat, informoval server TVNoviny.sk

Čerstvý případ totiž pochází také ze slovenské Poruby, kde medvěd zaútočil na staršího muže. „Pán byl pokousaný, převezli ho do nemocnice, podle mých informací má být ve stabilizovaném stavu,“ uvedl starosta města Tomáš Tóth podle deníku Nový Čas

Video  Medvěd v Nízkých Tatrách na Slovensku nekontrolovatelně ohrožuje turisty.  - Facebook: Albert Kristof
Video se připravuje ...

 

Protivnej ( 15. června 2022 06:41 )

Wells ( 14. června 2022 16:21 )

Proč není otevřená diskuze u článku “Hrůzný útok v Ústí děti týrali seniorku” , že by šlo o nepříspůsobivý kteří si takto krátí čas.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání