Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno, déšť 14°C

Pozadí tragické smrti tří mladých lidí v Litomyšli: Zapíjeli žal kvůli sebevraždě Jakuba (†25)?!

Autor: VaB, jp - 
16. února 2022
05:00

Tragická nehoda v Litomyšli si v sobotu vyžádala tři lidské životy. Auto po nárazu do stromu začalo hořet. Uhořeli v něm dvě dívky (†22 a †23) a mladík (†18). Čtvrtému mladému člověku se podařilo z auta utéct. Je smutné, že za nehodou patrně stojí jiná tragédie, čtveřice měla zapíjet žal po smrti kamaráda Jakuba (†25), který skočil pod vlak.

Sobotní nehoda z Litomyšli se řadí k těm nejtragičtějším za poslední léta. Auto plné mladých lidí kolem půl páté ráno narazilo do stromu a po nehodě začalo okamžitě hořet. Z hořícího vraku se zachránil jen jeden z nich. Podle informací Blesku šlo o přítele jedné z cestujících.

Třem dalším se ale z auta už nepodařilo dostat. Uvnitř auta uhořely dvě mladé dívky (†22 a †23) a nepřežil ani mladík (†18). Má jít o bratra se sestrou a jejich sestřenici. Čtvrtý pak ležel opodál u auta opilý, pod vlivem drog a středně těžce zraněný. Policie stále zjišťuje, jak k tragédii došlo, a nechce sdělovat další informace. Ani to, zda byl přeživší řidičem.

Podle zjištění Blesku mělo jen tři dny před hrůznou nehodou dojít k jiné tragédii. Zahynul totiž kamarád obětí Jakub (†25). „Tomu se nějak v jeho životě kupily problémy, a asi proto skočil pod vlak,“ řekla žena z obce, z níž mladík pocházel. V úterý měl pohřeb.

Někteří lidé se proto domnívají, že čtveřice v osudnou noc utápěla žal z Jakubovy smrti v alkoholu a také drogách. „Byli prý před tou nehodou v disko klubu v Litomyšli, který je zhruba kilometr od místa nárazu do stromu,“ uvedla známá mladých lidí. K nehodě došlo jen asi kilometr od podniku, který měla čtveřice navštívit. Na místě tragédie vzniklo pietní místo, u ohořelého stromu jsou desítky svíček, květiny a nechybí ani několik fotek nešťastných obětí.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Alena Novotná ( 16. února 2022 20:11 )

1xxxx1 ( 16. února 2022 15:28 )

Teď už spolu budou v nebíčku. A při dnešních cenách plynu je praktický ušetřit za kremaci. Ano, je to hnusná poznámka, ale při představě, že mohli zabít někoho nevinného není třeba mít žádné slitování, zřejmě vina rodičů a jejich (ne)výchovy, obrázek dnešní EU, dítě nesmí dostat facku, aby z toho náhodou nemělo v 25 letech flashbacky, protože dostalo v mládí jednu dobře mířenou. Ale zabili se nakonec sami, ten co přežil, si to může hezky vyříkat s pozůstalými, to bude rozhovor...

hayena ( 16. února 2022 14:47 )

Zapíjeli žal, za mrtvého kamaráda a teď jejich kamarádi budou zapíjet žal za jejich úmrtí. takové perpetum mobile na smrt.

Lomikel ( 16. února 2022 13:20 )

Darwin funguje. S tím nic nenaděláte.

miroslava13 ( 16. února 2022 12:43 )

nechápu dnešní mládež. v jejich věku jsem měla 4 leté dítě a úplně jiné starosti než alkohol a drogy.....jejich život, jejich věc. Já toto chování nechápu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání