Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C

Dceři šlechtice se udělalo špatně při jízdě na kole: O několik dní později zemřela

Autor: rc - 
15. února 2022
13:27

Vyrazila si na projížďku na kole se svými přáteli, zničehonic Gaiu Youngovou začala bolet hlava a udělalo se jí nevolno. Pětadvacetiletá dcera anglického lorda skončila v nemocnici, kde se její stav neustále zhoršoval, a zemřela. Její máma viní z její smrti nemocnici.

Dcera lorda Michaela Younga Gaia náhle začala cítit nevolnost, když se projížděla se svými přáteli na kolech. Zničehonic ji začala bolet hlava. Bolesti byly silné natolik, že začala zvracet. Pětadvacetiletá žena byla převezena do nemocnice, kam za ni přijeli její ustaraní rodiče. Maminka lady Dorit Uhlemannová uvedla, že Gaia byla zmatená, vypadala vyčerpaně a lékaři se domnívali, že je pod vlivem alkoholu nebo drog, což jí přišlo absurdní. Že by pila alkohol nebo užívala drogy nakonec i vyloučili. Následně vyloučili i podezření na úpal.

Otok mozku

Gaia se měla převalovat na posteli a držet si břicho. V nemocnici strávila několik dní a její stav se neustále zhoršoval. Lékaři nakonec museli rodině sdělit zdrcující zprávu. Gaia utrpěla zástavu dechu a už jí nebylo pomoci. Podle nich měla edém mozku, což je život ohrožující stav, kdy dojde k tvorbě tekutiny v mozku, která způsobuje otok.

Nicméně lékaři si stále nejsou jistí, co otok mozku způsobilo. Lékař Thomas Samuel uvedl, že zdravotní personál vše udělal správně. „Neudělal bych nic jinak,“ řekl pro britský deník Daily Mirror. Lékaři jí podle informací The Guardian chtěli udělat lumbální punkci, ale zákrok nedokončili. 

Rodina viní nemocnici

Její máma se ale domnívá, že dcera nedostala správnou lékařskou péči. „Věřím, že kdyby měla náležitou péči, nemusela zemřít. Jak je možné, že dříve zdravá mladá žena zemře v nemocnici a nikdo neví proč,“ uvedla máma mladé ženy a dodala, že nemocnice rodinu řádně neinformovala o péči dcery. „Byla zodpovědná, zdvořilá,“ popsala svou zesnulou dceru.

VIDEO: Proč mozek někdy ničí vlastní ochránci

 

snehulak ( 19. února 2022 17:51 )

Být dcerou šlechtice, tak na kole nejezdím. Když se jí nelíbí tatínkův Rolls Royce, na tu elektrokoloběžku snad ještě mají, ne?

Zobrazit celou diskusi