Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Máma v Pardubicích dala novorozence do popelnice: Holčičku si měl z nemocnice odnést otec!

Autor: rc - 
21. ledna 2022
21:59

Příběh novorozené holčičky, kterou začátkem ledna během mrazivé noci dala do popelnice v Pardubicích její máma (35), prožívalo celé Česko. Holčičku v popelnicích našli při procházce muž a žena, kteří přivolali pomoc, a novorozeně skončilo v nemocnici, odkud už podle informací serveru TN.cz mělo být propuštěno! Domů si ho údajně odnesl dívčin otec.

Obrovské štěstí měla novorozená holčička, již její vlastní maminka dala po utajeném porodu do popelnice v Pardubicích. Čirou náhodou se v sobotu 8. ledna ráno do Pardubic vydal muž a žena, kteří bydlí v jiném městě, ovšem do Pardubic občas jezdí. Na sídlišti Labská louka prohledávali tamní kontejnery, když nalezli promrzlé nemluvně.

Holčičku našli až napodruhé. Ihned po nálezu přivolali pomoc. „Zvonili na zvonky domů, zastavili vozidlo, žena s mužem jim pomohli. Vzápětí pak lékař poskytl odbornou pomoc. Holčička byla silně podchlazená, měla něco kolem dvaceti stupňů,“ uvedl Petr Šimek z pardubické kriminálky. Pár hodin staré miminko skončilo v nemocnici. Bylo v kritickém stavu, ovšem ukázalo se, jaká je holčička bojovnice.

Otec chce bojovat

Podle informací serveru TN.cz už bylo miminko propuštěno z nemocnice. „Miminko již nevyžadovalo další hospitalizaci, takže jsme ho propustili,“ informovala výše zmíněný server mluvčí Pardubické nemocnice Kateřina Semrádová. Server TN.cz uvedl, že si holčičku vzal domů její otec, který si prý dceru velice přál. „Bude se snažit o ni bojovat, aby ji dostal do péče,“ informoval již tehdy Šimek stanovisko otce miminka. Otec však bude pod dohledem Orgánu sociálně-právní ochrany dětí a navíc ho čeká test otcovství. Sociální pracovníci budou zjišťovat poměry v rodině.

Výjimečný trest 

Mámě holčičky, která s partnerem vychovává další dvě děti, hrozí 15 až 20 let za mřížemi, případě výjimečný trest. „Důležitou roli budou hrát v daném případu posudky, nelze vyloučit do budoucna změnu právní kvalifikace,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Tajný porod

Žena své těhotenství tajila. Policistům tvrdila, že o těhotenství nevěděla. Nicméně partner i její rodina se jí měli na těhotenství vyptávat. Poté, co pocítila příznaky porodu, tajně porodila. Následně dítě zabalila do hadru a hodila ho do kontejneru.

VIDEO: Žena z Pardubic odložila novorozeně do kontejneru. Obvinili ji z pokusu o vraždu a hrozí jí i výjimečný trest

Video  Žena z Pardubic odložila novorozeně do kontejneru. Obvinili ji z pokusu o vraždu a hrozí jí až 20 let  - Jitka Pecharová
Video se připravuje ...

maxpax ( 22. ledna 2022 18:04 )

I příbuzní pěstouni dostávají příspěvek. Dívej se na to tak, že když prarodiče nedokázali řádně vychovat děti, mohou si opravu udělat na vnoučatech. Příbuzných pěstounů jsou z celkového počtu pěstounů dvě třetiny. Ne všechny děti v pěstounské péči jsou sirotci.
Není málo prarodičů, kterým dcery rodí vnoučata jak na běžícím páse. A tihle prarodiče by si pak mastili kapsu na pěstounské péči, přestože s dcerkou žijí i ve společné domácnosti nebo se normálně stýkají ?
Tohle si musí řešit rodiny mezi sebou, proč by to měl dotovat stát?

maxpax ( 22. ledna 2022 17:50 )

Miminko dali chlapovi, u kterého teprve následně zjišťují otcovství ?? To jako vážně??
Navíc stačí aby se ten chlap někam odstěhoval a OSPOD už nemá kam chodit na kontroly. On se hlásit denně na policii nemusí a nikdo pak tedy neví, kde se s dětma zdržuje.
Přesně takhle se přeci hájil OSPOD u utýraného Marečka z Loun, že dokumentace byla vedena jinde a ne v Lounech

DanY67 ( 22. ledna 2022 17:09 )

Sociálka sledujeme rodiny kde nejsou problémů.Jinak do problémové rodiny nejde .tam se dokonce vyplácí štědré pěstounské dávky prarodič nemá nárok na nic

DanY67 ( 22. ledna 2022 17:08 )

A když ji někdy dostane do pěstounské péče prarodič třeba důchodce .Dá jí vše co z důchodu může sám si utrhne od úst nedostane jako pěstoun nic.Dle nového zákonů je povinný se dítěte UJAK ,živit ho atd bez toho že by dostal nějakou tu korunu.nikoho nezajímá že sám má hluboko do kapsy.to jsou zákony

papouskova ( 22. ledna 2022 15:38 )

Také se tomu divím, navíc je to novorozené dítě, tak se docela obávám, jak se otec bude starat. Kojení se dá nahradit, to ano, ale musí ten "tatínek" tedy teď jít na mateřskou a o dítě se starat. No nevím...něco tu není v pořádku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání