Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Jak to bylo ve skutečnosti: „Devadesátkoví“ Arméni se postříleli v erotickém baru kvůli holce!

Autor: jel - 
24. ledna 2022
05:00

V neděli Česká televize uvedla již třetí díl divácky velmi úspěšného seriálu Devadesátky. V něm se objevují skutečné zločiny, které se v České republice odehrály v divokých devadesátých letech. Přestože se děj nového dílu točil primárně kolem komplikovaného případu Orlických vražd, který je rozplétán postupně, okrajově byla zmíněna také podivná přestřelka mezi cizinci v pražském erotickém baru Kleopatra. I ta se skutečně stala, jenom o čtyři roky později, než ji datuje seriál. O co přesně tehdy šlo?

V pátek 16. října roku 1998 došlo v erotickém klubu Kleopatra na Hájích v Praze k divoké přestřelce, kterou vyvolala skupina Arménů. V té době bylo v baru několik desítek hostů. Při konfliktu zemřeli dva muži, další dva byli zraněni. Jedním z těch, kteří krvavý incident vyvolali, byl i Ararat Nikogosjan, jehož mrtvé tělo bylo nalezeno později v autě u nemocnice Na Homolce.

Podle všeho přišli v osudný den do baru Kleopatra tři Arméni Grigor Mažinjan, Vazgen Šahinjan a právě Ararat Nikogosjan. V klubu vyvolali prý kvůli dívce nejprve slovní a poté i násilnou potyčku s belgickým občanem albánského původu. Pak vypukla střelba.

Po letech se udal

K soudu se případ dostal až v březnu roku 2002. Mažinjan tehdy uvedl, že se dva a půl roku po incidentu tak obával o svůj život, že téměř nevycházel z bytu. Nakonec se ale rozhodl jít na policii. Řekl také, že jeho kumpán Šahinjan mezitím z České republiky uprchl a od přestřelky se spolu prý neviděli. 

Tvrdil, že konflikt nevyvolal on a jeho přátelé, ale jiná skupina mužů, kteří mu dali pěstí, když si šel pro pivo. Protože se prý nechtěl dostat do nesnází, z baru se Šahinjanem odešel. Venku pak slyšel asi 15 výstřelů. Poté se na ulici vypotácel postřelený Nikogosjan. „Když opouštěl bar, střílel,“ líčil Mažinjan.

Všichni tři Arméni nasedli do auta a podle Mažinjana se vydali do motolské nemocnice. Nikogosjan ale mezitím zemřel. Tělo přenesli do jeho auta a odjeli domů. „Krvácel jsem a byl jsem v šoku,“ hájil se stále Mažinjan, který v době, kdy k incidentu došlo, v Česku legálně žil i pracoval.

Svědci události potvrdili pouze, že Mažinjan a Šahinjan stříleli venku, při ústupu z baru. Podle soudu se neprokázalo, že by právě obžalovaní způsobili něčí smrt, přestože z ulice do baru stříleli. Dohromady tehdy padlo asi dvacet výstřelů a na místě krvavého incidentu bylo vedle několika pistolí nalezeno množství nábojnic a střel. Experti však neurčili, kdo z jaké zbraně střílel.

Mažinjan i Šahinjan byli nakonec odsouzeni k 17 měsícům ve vězení. První zmíněný si trest odseděl ve vazbě během soudního řízení, Šahinjan byl odsouzen v nepřítomnosti, protože byl stále na útěku.

Video  Dobrodružství ruské mafie v ČR: Skutečný příběh plný brutality  - Videohub
Video se připravuje ...

Moly28 ( 25. ledna 2022 01:05 )

Aha a já si dokonce na tu vraždu i pamatuji :-O

verka1 ( 24. ledna 2022 21:26 )

Prý se vražda neobjasnila (Jakub Štáfek). Byl to nějaký Jiří Vrba. V seriálu devadesátky ho přejmenovali.

Moly28 ( 24. ledna 2022 10:35 )

Hned na začátku byl zastřelen Jakub Štáfek alias Jícha (nebo jak). Pořád mi není jasný, jak do případu zapadá. Už tam je zamotaných tolik linek, že už se přestávám orientovat. Do toho ještě Ivan Roubal s louhem...

snehulak ( 24. ledna 2022 09:58 )

Seriály by měly být postavené na tom, aby alespoň v prvním díle diváka chytly. Většinou už v tom prvním je jasné, jaká to bude krávovina. A to nejen v těch od ČT.

snehulak ( 24. ledna 2022 09:53 )

Neblbněte, přece byste od Devadesátkové-telenovelo detektivky nečekali nějakou pravdu, která se často dodnes neví?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání