Šestidílná minisérie od tvůrců Případů 1. oddělení, která popisuje vyšetřování klíčových případů první poloviny devadesátých let, jako byly například Orlické vraždy anebo podsvětí stahující se kolem (ne)slavného Discolandu, je podle všeho trefou rovnou do černého. Seriál Devadesátky, co vrátil divákům jejich oblíbené postavy (byť zde o řadu let mladší), ale také temnou a hutnou atmosféru, která by se dala krájet, napětí, spád klasické kriminálky a nostalgické ohlédnutí do naší historie, zkrátka boduje. I třetí díl, jenž byl na ČT1 vysílán v neděli 23. ledna, si nenechala ujít řada milovníků tohoto žánru.

Podle MediaGuru šlo opět o drtivé vítězství na žebříčku sledovanosti. Devadesátky zůstávají s náskokem nejsledovanějším pořadem nedělního večera. Další díl vidělo 1 milion a 978 tisíc diváků starších patnácti let, což byl zároveň i nejlepší výsledek celého dne. Daleko za sebou nechal například druhý díl komedie Kameňák na Nově, který vidělo jenom 487 tisíc lidí, anebo komedie Manžel na hodinu, na nějž vsadila Prima. Pokračování Hodinového manžela s Boleslavem Polívkou (72) v hlavní roli si pustilo pouze 358 tisíc přívniců českých komedií.

VIDEO: Martin Finger v Devadesátkách převzal roli Polívky: Z čeho mu nebylo dobře?

Video
délka: 14:06.00
Video se připravuje ...

Martin Finger v Devadesátkách převzal roli Polívky: Z čeho mu nebylo dobře? Petr Macek

Devadesátky tak udržely laťku i samy pro sebe. Úvodní díl sledovalo 1 milion a 883 tisíc lidí, na druhý díl se koukalo 2 miliony a 64 tisíc diváků. Podle statistik se zdá, že jde zatím o nejsledovanější letošní televizní novinku. „Neskutečná jizda, za mě i lepší, než Případy 1. oddělení,“ píší fanoušci seriálu na facebookové stránky České televize a rozhodně nešetří superlativy.

„Dlouho jsem tak nehltal nějakej seriál, možná mě fascinuje ta divoká doba. Za mě prostě naprostá pecka!  Je přímo neuvěřitelné, jak ta léta tzv. svobody a demokracie byla vystlána mrtvolami, bordelem a touhou po moci a majetku,“ přidávají se další. Udrží si své nadšení i po další epizody?

Fotogalerie
56 fotografií