Úterý 30. listopadu 2021
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno, sněžení 1°C

Tereze H. odmítli vrátit pas: Případ jde k Nejvyššímu soudu!

Autor: jel - 
26. listopadu 2021
05:00

Českou občanku Terezu H. (25) počátkem listopadu soud zprostil obvinění z pašování drog. V pákistánském vězení strávila pohledná blondýna téměř čtyři roky, než bylo konečně vyřízeno její odvolání. Nyní by měla podle všeho být na tajném místě a vypadalo to, že brzy odletí domů. Jenže přišly další komplikace. Celní správě se rozhodnutí nelíbí a chtějí se obrátit na Nejvyšší soud. Zároveň podle informací Blesku odmítli právníkovi české občanky vydat její osobní věci, mezi kterými je i její pas.

Celý kolotoč nepříjemných událostí pro Terezu začal v roce 2018, když byla zadržena na letišti v Láhauru. O rok později byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců do vězení. Od té doby se snažila proti rozsudku odvolat. Nebylo to však jednoduché a jednání bylo často z nejrůznějších důvodů odloženo. 

Svého Češka dosáhla až 1. listopadu 2021. Soud přijal argumenty jejího právníka a mladou ženu zprostil všech obvinění. I tak trvalo, než byla konečně volná. O víkendu ji vyzvedla dvě auta české ambasády a byla převezena na tajné místo. 

České ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Tereza byla propuštěna, zároveň však odmítlo blíže komentovat, kde se nachází a kdy se vrátí do České republiky. To vše na přání otce, který má zřejmě obavu o život své dcery.

Další komplikace

Podle pákistánského zdroje Blesku se však objevily další komplikace. Celní správě se totiž propuštění Češky nelíbí a chtějí celou situaci dál řešit. „Rozhodnutí Vrchního soudu bude podle právníka celní správy Aftab Aliho napadeno u Nejvyššího soudu,“ prozradil zdroj.

A to není vše, údajně mladé blondýně ani nebyly vráceny její věci! „Sajfúl Malúk (Terezin právní zástupce, pozn. red.) šel na celnici pro Terezin pas a další osobní věci. Nebyly mu však vydány,“ uvedl zdroj s tím, že se prý podle celníků musí Tereza obrátit na soud a bez soudního příkazu jí nebudou vydány.

"Případem se může nyní zabývat Nejvyšší soud. Vzhledem k tomu, že se jedná o soudní řízení mezi jiným státem a soukromou osobou, která si nepřeje, aby zastupitelský úřad informoval o jejím případu, nebudeme k němu sdělovat žádné podrobnosti," sdělila Blesku mluvčí Ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Video Tereza H. přichází k soudu - Blesk

emanuel ( 27. listopadu 2021 17:46 )

Pokrok: I na to jsem myslel.Kazdopadne by nikdo z nás nechtěl být v její kůži. Myslím, ze teď už bude do konce svých dnů stále ve střehu.Prekrocit hranice ČR si už určitě netroufne .Ale co, hloupých bohatých dedku je u nas dostatek.Ti berou vsechno 🤠🤠

pokrok ( 27. listopadu 2021 10:58 )

Nedostane nic co by si zasloužila,-
protože ČR takové lidi chrání!

Tam když matce v zahraničí seberou dva kluky,-
a ona chce je dostat k sobě do ČR -

tak ČR - ani europoslanec - toto nedokáží !

Ale jak jde o šmejda velkého kalibru -
tak dostat jej zpátky do ČR - to se podaří !

Co jsme to za stát ?

pokrok ( 27. listopadu 2021 10:51 )

Kdoví jak to s těmi celníky ve skutečnosti
je - kdy se již dávno mohli ohradit -

a přečti si můj názor,
který jsem zde teď uveřejnil a napiš jak to vidíš ty,

protože žádný jiný tisk se o tomto nikde nezmiňuje .
Dík

pokrok ( 27. listopadu 2021 10:46 )

Ono to co se v tomto článku píše,-
nemusí být ani pravda -
a to čistě pro ochranu pašeračky -

aby ti všichni- které Tereza udala,-
což jsou členové drogové mafie -

nabyli dojmu,-že Tereza Hlůšková- dál zůstane
v Pákistánu vězněna -

což by i mohlo - odradit členy drogového gangu
které podvedla a které připravila o 9 kg drog ,-
aby ji nehledali a daly ji pokoj.

Takže je možné, že toto sdělení, které uvádí Blesk
se nemusí vůbec zakládat na pravdě !

Když se to vezme - tak toto by byl
ten nejlepší "tah" -
jak Terezu uchránit,-
před jejími Pákistánskými drogovými komplici !!!

emanuel ( 27. listopadu 2021 05:32 )

Mozna se ji o tento predvanocni zazitek postaral sam pan pravnik,ktery ji pomoh na svobodu.Psali,ze se s nim po osvobozeni odmitla setkat a navic mu za obhajobu odmitla zaplatit.Dalo se cekat,ze tohle nezustane bez odezvy a pravnik ji ukaze s kym ma tu cest.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání