Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Zvrat v Pákistánu: Zhrzený právník Dogar hrozí Tereze H. žalobou!

Autor: ran - 
23. listopadu 2021
05:00

Na svobodu z pákistánského vězení propuštěná Tereza H. se těší domů, během příprav na její návrat do Česka ale přišla nečekaná zpráva. Terezin bývalý obhájce, který se ji dlouho snažil dostat z vězení ven, přišel s tím, že mu za jeho služby dluží velké peníze!

Právnické eso Asghar Dogar, jeden z advokátů, kteří se v průběhu téměř čtyř let snažili z Terezy H. (25) sejmout obvinění z pašování drog a dostat ji tak z pákistánského vězení, Tereze nyní hrozí, že ji zažaluje. Tvrdí totiž, že mu dluží peníze za obhajobu. Částka má podle zdroje Blesk.cz údajně činit v přepočtu téměř 20 tisíc korun.

Mladá Češka, kterou zatkli v roce 2018 na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu v kufru, během let, kdy se hájila před soudem v Pákistánu, advokáty často střídala. Poté, co ji prvoinstanční soud nepravomocně odsoudil na osm let a osm měsíců, se rozloučila s Asgharem Dogarem a vložila důvěru do rukou jiného vyhlášeného právníka - Saifúla Malúka. Nakonec se ale vrátila k Dogarovi.

Argumenty obou expertů nakonec u soudu 1. listopadu 2021 uspěly a mladá žena byla zproštěna viny ve všech bodech obžaloby. Od té chvíle se počítají dny, jež zbývají do Terezina návratu do vlasti. Ženu z věznice odvezli 22. listopadu do bezpečí pracovníci české ambasády, kteří ji mají ukrývat na nespecifikovaném místě na území Pákistánu.

Zdarma, nebo za peníze?

Podle zdroje Blesk.cz se Asgharovi Dogarovi nelíbí, že ho osvobozená klientka od propuštění vůbec nekontaktovala. Pokud prý Tereza nezaplatí peníze, které mu údajně dluží, bude věc řešit s českou ambasádou, případně i soudně. „Potom zažaluji českou ambasádu,“ uvedl Dogar. Pracovníci ambasády s ním prý teď o záležitosti odmítají mluvit.

Dogar údajně ambasádě dává dva dny na to, aby na jeho požadavek zareagovala.

Právník přitom dříve tvrdil, že své služby poskytuje Tereze zdarma. „Klientce si za zastupování nic neúčtuji. K Tereze chovám srdečné sympatie. Jinak bych si účtoval milion pákistánských rupií (asi 130 tisíc korun) za to, že předstoupím před Nejvyšší soud. Tereza byla neprávem odsouzena, u Nejvyššího soudu prokážu její nevinu,“ řekl v létě Dogar zdroji Blesk.cz.

Video Soudce poslal pašeračku Terezu na bezmála devět let do vězení. - Blesk.cz

vinnetouvi ( 15. prosince 2021 10:43 )

A bude ohrožovat nás v Čechách, protože se tutově nacpe do Prahy, jako kdejaký východňár osmé kategorie. Promenáduje se tam potvora nestydatá, zatímco samotnou ženskou jít po ulici by v téhle předpotopní zemi ukamenovali. A šlápotu a zabijáckou dealerku tam považují za V.I.P. "modelku" - nechápu.

vinnetouvi ( 15. prosince 2021 10:39 )

A ten skrytý pobyt doufám, že šlapce a pašeračce tvrdých drog neplatíme my! To samé toho právníka! Je zvyklá na příživnický způsob života, ale u takové mr.chy měli palmare vyžadovat předem. Zvlášť když to pro ni představuje honorář za jednu noc.

reiner ( 24. listopadu 2021 10:39 )

Co by kdo mohl chtít po lidovcích - ochotní se přisát ke každému režimu ....

vesely_kaktus ( 24. listopadu 2021 09:02 )

v hradišti není hřbitov?

vesely_kaktus ( 24. listopadu 2021 09:01 )

svět je malej...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání