Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Kamaráda (15) střelil brokovnicí do hlavy: Před policisty se chlapec (16) zamkl v autě

Šestnáctiletý Talbot-Lummis vytáhl brokovnici na svého o rok mladšího kamaráda!
Šestnáctiletý Talbot-Lummis vytáhl brokovnici na svého o rok mladšího kamaráda!  (Autor: Profimedia/Suffolk Constabulary)
Autor: rix - 
2. listopadu 2021
13:01

Šestnáctiletý Talbot-Lummis vytáhl brokovnici na svého o rok mladšího kamaráda! Chladnokrevně svého přítele střelil z pár metrů do hlavy. Chlapec přežil, ale bude mít doživotní následky. Šílený střelec poputuje na desítky let do vězení. 

„Nikdy nebude moci žít život, pro který byl předurčen,“ uvedl zdrcený otec, jehož syn na následky střelby částečně ochrnul. Lummis svůj ohavný čin pečlivě naplánoval. Na místo, kde se měl se svou obětí setkat, dojel autem a hodinu trpělivě čekal, než chlapec přijde na místo. Mezitím už měl střelec připravenou dědečkovu brokovnici. Jednou ranou ho připravil o důstojný život.

Žalobce Riel Karmy-Jones, který četl prohlášení lékařů, uvedl, že oběť podstoupila více než tucet operací v celkové anestezii, včetně jedné k odstranění části lebky, aby se snížil tlak na mozek. A aby toho nebylo málo, oběť střelce nemůže ani sama chodit.

Soudce se s Lummisem nepáral. Napařil střelci čtyřiadvacet let za mřížemi. „Toto rozhodnutí na vás bude doléhat až do vašich pětačtyřiceti,“ řekl mu u soudu. Své rozhodnutí obhajoval především velkým utrpením oběti. „Utrpěl nepředstavitelná zranění,“ vysvětlil.

Útočník navíc jednal chladnokrevně a vzdoroval zatčení. „Vše pečlivě plánoval,“ dodal soudce k děsivému činu. Ozbrojení policisté, kteří násilníka po střelbě zatkli, museli rozbít okno auta, aby ho dostali ven.

Talbot-Lummis hrál den před střelbou počítačovou hru zpracovanou pro virtuální realitu s názvem Blood Trail. Přítel střelce uvedl, že Angličan tuto násilnickou hru přímo zbožňoval. Hraním stříleček si násilník vyplňoval čas již od svých devíti let. „To vám může v hlavě vytvořit různé násilnické představy,“ uvedl soudce. Samotný střelec u soudu uvedl, že prý střílel neúmyslně. To mu soud neuvěřil a shledal ho vinným z pokusu o vraždu. Právě proto dostal navzdory svému nízkému věku mladík tak přísný trest.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání