Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Policejní mluvčí Igor (†61) zmizel při potápění: Jeho tělo našli až po osmi dnech

Autor: rc - 
22. října 2021
10:11

Bývalý policejní mluvčí Igor M. (†61) se vyrazil se svým kamarádem potápět. Jejich výlet k jezeru u obce Čierna Voda na Slovensku ale skončil tragicky. Igor se už nevynořil. Byla zahájena záchranná akce, do níž se zapojili dokonce i policejní potápěči z Česka. Pátrání po muži trvalo osm dní.

Den před svými narozeninami vyrazil na výlet k jezeru u slovenské obce Čierna Voda bývalý policejní mluvčí Igor a jeho kamarád. Minulý čtvrtek se vydali prozkoumat hlubiny tamního jezera. Podle informací TV Markíza byl Igor zkušený potápěč a dvojice se měla ponořit do hloubky kolem třiceti metrů.

Nicméně přednarozeninové podvodní dobrodružství skončilo tragédii. Igor se už nevynořil. Jeho kamarád kontaktoval policii a strážci zákona začali po svém kolegovi pátrat. „Nezvěstného muže hledali od čtvrtka 14. 10. 2021 potápěči z vícera útvarů Policejního sboru, hasiči potápěči se speciální technikou a hyperbarickou komorou. V pátrání nám aktivně pomáhali i čeští policejní potápěči z Prezídia ČR a okolí prohledávali i vojáci z Vojenského útvaru Sereď,“ uvedli na Facebooku policisté Trnavského kraje s tím, že pátrání skončilo po osmi dnech.

„Záchranné složky ukončily v terénu pátrací akci. Ve vodě se jim podařilo lokalizovat tělo muže a vytáhnout ho z vody ven. Na místě momentálně zasahuje i přivolaný ohledávající lékař a pověřený policista začne ve věci formální prověřování úmrtí jako přečin usmrcení,“ dodali policisté.

Na Facebooku se objevil dojemný vzkaz slovenského ministra vnitra Romana Mikulce. „S velkým zármutkem mě dnes zasáhla zpráva o ukončení pátrací akce po nezvěstném příslušníkovi policejního sboru. Bohužel, potvrdily se nejhorší scénáře a záchranné složky dnes po osmi dnech vytáhly z vody na jezeře Čierna Voda tělo zesnulého policisty,“ uvedl ministr.

VIDEO: Muž shořel před zraky lidí ve stanici, když vylezl na vagon, kde ho zasáhlo 22 tisíc voltů.

Video Muž shořel před zraky lidí ve stanici, když vylezl na vagon, kde ho zasáhlo 22 tisíc voltů. - Reprofoto/TV JOJ

majke79 ( 22. října 2021 13:35 )

Záleží , koho a co vyšetřoval ... jiný zas upadl na postel tak špatně ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání