Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Miliardář Durst uznán vinným z vraždy: Zabil jsem je všechny, přiznal se v koupelně během natáčení seriálu

Autor: ČTK - 
18. září 2021
06:46

Americký realitní magnát Robert Durst (78) byl shledán vinným porotou v Los Angeles z vraždy své blízké přítelkyně před více než 20 lety. Durstův případ nabral na obrátkách poté, co miliardář spolupracoval s tvůrci dokumentárního seriálu pojednávajícím o řadě zločinů, které s ním jsou spojovány. Hrozí mu doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Výše trestu má být oznámena 18. října.

Svoji kamarádku Susan Bermanovou Durst zavraždil v roce 2000 tak, že ji střelil v jejím domě v Los Angeles zezadu do hlavy. Žena byla podle obžaloby připravena promluvit s policií o okolnostech zmizení Durstovy manželky v roce 1982.

Žalobci Dursta vykreslili jako bohatého narcistického muže, který měl pocit, že se na něj nevztahují zákony a bezohledně se zbavoval lidí, kteří mu překáželi. Kromě vraždy Bermanové je Durst podezřelý také ze zavraždění své manželky Kathleen Durstové v New Yorku a svého souseda v Texasu, který odhalil jeho identitu, když se magnát skrýval před zákonem.

Osmasedmdesátiletý Durst se stání u soudu osobně nezúčastnil. Namísto toho byl v izolaci ve věznici, protože byl v kontaktu s nakaženým covidem-19.

Durst byl zatčen v roce 2015 v New Orleansu v předvečer vysílání závěrečné epizody seriálu Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta z produkce HBO. Podle obžaloby učinil doznání, když malý připnutý mikrofon zachytil jeho samomluvu v koupelně. "Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to k sakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě," říkal si pro sebe milionář.

Durstův právní zástupce řekl, že je rozhodnutím poroty zklamán. Jeho klient podle něj využije všech možností odvolání.

V roce 1982 nahlásil Durst zmizení své ženy Kathleen, policie však případ vyšetřovaný jako vraždu po letech odložila. Jeho asistentka byla zavražděna krátce před tím, než měla v této kauze svědčit. Po její smrti se Durst z New Yorku uchýlil do ústraní do Texasu, justici však začal opět zajímat, když se v moři našlo rozřezané tělo jeho zavražděného souseda.

Durst byl po vraždě několik měsíců na útěku, policie jej však zadržela kvůli krádeži v obchodě, jíž se dopustil nehledě na to, že měl v tu chvíli v peněžence 500 dolarů a v autě dalších 37 000, dvě pistole a balíček marihuany.

jardavozembouchak ( 18. září 2021 15:45 )

Bude mít do smrti třikrát denně teplé jídlo a vycházky

hafblaf ( 18. září 2021 15:05 )

Udělejte prosím něco stou agresívní reklamou. Děkuji

hafblaf ( 18. září 2021 15:03 )

Hodný nemůže být bohatý, bohatý nemůže být hodný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání