Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Vyšetřovatel zopakoval šokující obvinění! Za zmizení Maddie prý mohou její rodiče!

Autor: DH - 
31. srpna 2021
05:18

Madeleine McCannová je nezvěstná od roku 2007, kdy beze stopy zmizela z letoviska Praia da Luz v Portugalsku. Německá policie nedávno zadržela pedofila Christiana B., kterého podezřívá z toho, že ji zabil. Podle bývalého portugalského vyšetřovatele je ale na špatné adrese a skutečné stopy vedou k rodičům Maddie!

V době, kdy malá Maddie zmizela, byly holčičce pouhé tři roky. Třetího května roku 2007 ji i její sourozence rodiče uložili do postele a s přáteli se odebrali do nedaleké restaurace. Když se pak vydali děti zkontrolovat, jejich dcera tam nebyla. Tak začala dlouhá noční můra, která pokračuje do dnešních dnů.

Portugalci bezvýsledně pátrali po dívce 14 měsíců, posléze vyšetřování zastavili. O pět let později byl případ znovu otevřen, své pátrání dokonce zahájila i britská policie. V současné době se zdá, že případ rozřeší Němci, kteří mají podezření, že Maddie unesl a pravděpodobně i zabil jeden z německých pedofilů, jenž se v oblasti letoviska v roce 2007 zdržoval. Ten ale svou vinu rezolutně popírá.

Celý případ ale může mít i jiné vysvětlení. Bývalý policista a tehdejší vyšetřovatel únosu Goncalo Amaral vedl pátrání pět měsíců poté, co Maddie zmizela, a stále si myslí, že mají v celé záhadě prsty rodiče dívky. „Dodnes nepochybuji o tom, že únos byl pouze nasimulován,“ uvedl muž pro německý list Bild.

Amaral od počátku tvrdil, že chování rodičů je podivné a že důkazy hovoří proti nim. „Skoro to vypadalo, že se nic nestalo. Více je znepokojovalo, že jim není včas podáván čaj, než aby se starali o tu zmizelou holčičku. Nebyla to normální reakce,“ řekl bývalý policista, který byl od sboru vyhozen a navíc odsouzen k tomu, aby rodičům zaplatil odškodné v přepočtu bezmála 13 milionů korun.

Jak dále Portugalec uvádí, vyšetřování německé policie vede podle něj do slepé uličky. Portugalská policie prý už v době zmizení věděla o pedofilech v okolí pobytu Maddie a vyšetřovaný Němec byl údajně mezi nimi. Policie ho měla dokonce navštívit, nicméně nebyl doma. „Podle mého názoru za vším stojí rodiče,“ trvá si na svém Portugalec, jenž o případu navíc sepsal skandální knihu Maddie - pravda, nebo lež? Právě kvůli ní mu soud později vyměřil výše zmíněný postih.

miroslava13 ( 31. srpna 2021 11:15 )

já si myslím, že takhle malé dítě vůbec neměli rodiče nechat samotné na pokoji a jít do restaurace na večeři. co kdyby se děti vzbudily? Bylo tam i druhé dítě a to bylo miminko.

bre-burda ( 31. srpna 2021 10:20 )

Já bych vyšetřovateli věřil. Co znám tuzemské aféry zmizení dítěte, kde rojnice policistů pročesávaly pole, louky i lesy, nakonec se pokaždé ukázalo, že v tom jede nedbalá matka, rodiče či blízcí příbuzní. Spoléhají na ohledy okolí, že ty co ohlásili zmizení, utrpěli ztrátu, nikdo podezírat nebude.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání