Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Smrtící požár ve škole bojových umění: Zemřela spousta dětí!

Ilustrace
Ilustrace  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
25. června 2021
06:49

Při požáru školy bojových umění v centrální části Číny dnes zemřelo 18 lidí, většinou dětí a nezletilých ve věku sedm až 16 let. Dalších 16 osob pak utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na vyjádření místních úřadů. Příčina požáru je zatím nejasná.

Plameny se již podařilo uhasit a policie následně zatkla ředitele zařízení, které se nachází v provincii Che-nan. Požár začal v noci na dnešek ve chvíli, kdy se v prvním patře budovy nacházelo 34 žáků školy.

Čtyři z poraněných jsou přitom ve vážném stavu a nachází se v místní nemocnici, kde lékaři dělají vše pro to, aby jim zachránili život, píše místní tisk. Požáry jsou v Číně poměrně časté, hořící lesy, továrny či výrobní haly si tam v posledních letech vyžádaly desítky obětí.

Na konci roku 2017 zemřelo 19 lidí při požáru hotelu, kde byli ubytováni Číňané migrující v rámci své země. Po tomto neštěstí úřady začaly bourat nelegální obydlí využívaná migranty, a mnoho se jich tak muselo vrátit do provincií, odkud pocházeli.

Dnešní požár přišel ve chvíli, kdy čínské úřady posilují všemožná bezpečnostní opatření s tím, jak se blíží oslavy staletého výročí založení Komunistické strany Číny. Ty připadají na letošní 1. červenec.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání