Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Lovci lebek zadrželi muže, který zbil a zapálil muže: Čtyři roky se skrýval ve Španělsku

Autor: rc - 
27. dubna 2021
19:36

Na Slovensko se v pondělí vrátil hledaný Ĺuboš, který je obviněný z pokusu o vraždu. V roce 2017 měl surově zbít a zapálit Milana Červeňa, který pracoval ve firmě v Prievidzi. Obviněný muž, který se dlouhé čtyři roky vyhýbal soudu, byl eskortován ze španělské Barcelony do Trenčína, kde si ho převzali lovci lebek.

V srpnu roku 2017 došlo k brutálnímu útoku ve firmě ve slovenské Prievidzi. Zaměstnanec tamní firmy Milan Červeň tam při krádeži přistihl Ĺuboše, který ho brutálně napadl. Podle informací slovenského deníku Noviny.sk se na Milana pachatel vrhl, začal ho mlátit a polil ho benzinem. „On to chtěl dokončit, to říkal: ‚shoříš‘,“ uvedl napadený muž s tím, že ho posléze skutečně zapálil a utekl oknem.

Ĺuboš je obviněný z pokusu o vraždu, ale u soudu se ukázal pouze jednou, pak se po něm slehla zem. Čtyři roky se skrýval v Barceloně. „Proto předseda senátu vydal příkaz na zatčení obžalovaného, i evropský zatýkací rozkaz, vzhledem k informaci, že se nachází v jiném členském státě Evropské unie,“ uvedl mluvčí Krajského soudu v Trenčíně Roman Tarabus. Po muži pátrali cíloví pátrači z policejního prezidia, kteří byli v kontaktu se španělskými kolegy, a nakonec se podařilo hledaného pachatele chytit. V pondělí přistál na Slovensku, kde si na něj lovci lebek počkali a převzali jej od španělských kolegů.

VIDEO: Brutální vražda dvou stopařek. Z výpovědi a doznání vraha Krupičky mrazí

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud