Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Vrah (†19) u logistického centra zastřelil 8 lidí: Miloval duhové jednorožce z dětského seriálu

Autor: ran - 
19. dubna 2021
13:03

Krveprolití v americkém Indianapolisu, při němž ve čtvrtek zahynulo osm lidí, má na svědomí Brandon Scott Hole (†19), který podle amerických médií zbožňoval kreslené postavičky jednorožců z dětského animovaného seriálu! Jejich fotografiemi si zaplnil své dva profily na facebooku. Po přesné motivaci střelce policie stále pátrá.

Bývalý zaměstnanec spediční společnostI FedEx Brandon Hole ve čtvrtek v americkém Indianapolisu zastřelil osm lidí a pět jich zranil. Došlo k tomu přímo v areálu skladů jeho bývalého zaměstnavatele. Hole pak na místě spáchal sebevraždu.

Americká média informovala, že podivínský mladík žil obklopen malými kreslenými poníky, kterými zaplnil dva ze svých facebookových profilů. Zarážející je i další věc. Vůbec totiž není jasné, proč si mladík před zločinem směl legálně pořídit střelnou zbraň, když mu úřady nedávno odebraly brokovnici z obavy o bezpečnost jeho i ostatních.

Postarala se o to tehdy Holeova matka. Ta zalarmovala policii s tím, že se syn chce „nechat zastřelit na ulici policajtem“. Úřady mu pak zbraň odebraly.

Přesto si následně mladík legálně pořídil dvě nové pušky! V USA se totiž každé odebrání zbraně musí řešit u soudu, jak ale uvedl web deníku Daily Mail, k tomu v Holeově případě zřejmě kvůli lockdownu nedošlo.

Miloval dětské duhové poníky

Hole byl podle webu přímo posedlý dětským animovaným seriálem Můj malý Pony (My little Pony) o příhodách malých barevných jednorožců. Byl členem takzvané komunity „bronies“, tedy dospělých fanoušků těchto dětských postaviček.

Necelou hodinu před tím, než začal střílet do lidí, Hole na sociální síť napsal: „Doufám, že se v nebi setkám s Applejackem, život mi bez něj nedává smysl“ (Applejack je v daném seriálu jeden z hlavních jednorožčích hrdinů). Napsal to deník The Wall Street Journal.

Označení „brony“ pro dospělého fanouška kresleného seriálu vzniklo jako složenina ze slov brother (brácha) a pony (poník). Ve Spojených státech je komunita těchto „bronies“ někdy spojována s pravicovým extremismem a pedofilií.

Fanoušci svoji vášeň sdílejí online, ale organizují si pro sebe i srazy. Komunita začínala skromně, v roce 2011 měla jen pár příznivců. O pár let později, v roce 2019, se amerického srazu zúčastnilo už deset tisíc fanoušků dětského seriálu!

Ponyové, nebo sikhové?

Motivaci střelce šetří policie, žádnou přímou spojitost s „bronies“ a duhovými poníky zatím ale nenašla. Holeovy oběti byly ve věku od 19 do 68 let, čtyři z nich pocházely z indické náboženské komunity sikhů. Představitelé amerických sikhů proto v krveprolití vidí jasnou xenofobní motivaci.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání