Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 14°C

Pejskařovi chtěli dva gauneři unést fenku. Vyklubal se z něj boxer! Seřezal je jako žito

Autor: shp - 
21. února 2021
18:50

Majitel hospody James Cosens (29) byl se svou fenkou Rosie na procházce po pobřežní cestičce poblíž anglického Llanelli v hrabství Carmarthenshire, když se najednou objevili dva muži. Nejdřív se tvářili přátelsky, ale po chvíli bylo jasné, že chtějí zvíře unést. Jenže si naběhli. James je totiž amatérský boxer!

Byli jsme v pátek na procházce v naší oblíbené přírodní rezervaci,“ řekl James podle Daily Mailu v pořadu ITV This Morning. „Dva týpci se k ní (Rosie) přiblížili. Místní oblast je velmi přátelská a vlídná. Jeden z nich si ji zvednul, takže jsem jenom předpokládal, že chce říct ahoj, ale když jsem se přiblížil, řekl mi: ‚Pokud se pokusíš získat svého psa zpět, pobodám tě,‘“ vysvětlil vzápětí.

James, který se do oblasti přistěhoval se ženou Samanthou a malým synem Jacobem loni v srpnu, dal pěstí jednomu z gaunerů a s druhým začal zápasit, aby dostal z jeho sevření čubičku zpět. „Pomyslel jsem si, že to mohu zkusit a rychle utéct, ale to by znamenalo opustit pejska, což nepřicházelo v úvahu,“ vysvětlil James. Jelikož jde o amatérského boxera, rozhodl se proto pro boj.

Neřáda poslal k zemi

Podařilo se mi dát mu pěstí, což ho poslalo k zemi. Jenže pejska svíral stále pevněji, takže jsem se ji od něj snažil dostat, což se mi naštěstí podařilo udělat. Jenže ten druhý chlápek se se mnou začal zezadu prát, zatímco jsem se ji snažil získat zpět. Podařilo se mi je zřídit tak, že vypadali hůř, než když si začali, a pak jsme pláchli,“ pokračoval.

Pětiměsíční fenečka kolie měla štěstí, že je jejím páníčkem právě James, který se díky zkušenostem z ringu umí ohánět. Jinak se mohla snadno stát obětí tzv. dognappingu (únos psa), který je bohužel ve Velké Británii na vzestupu. Organizace DogLost uvedla, že takovýchto případů v ostrovním království přibylo za poslední rok o 170 %.

Vzrůst tohoto kriminálního trendu šlo pozorovat už v minulých letech, ale během pandemie zažil boom. Únosci se zaměřují zejména na štěňátka, po kterých prahnou osamělí lidé během lockdownu. Kriminálníci se zaměřují i na chovatele. Psům po únosu odstraní čipy a prodají je. Nejenom podle diváků ITV je James za svůj chrabrý čin hrdina.

Video Zaira prošla zázračnou proměnou. V množírně umírala, teď už zase běhá a skotačí s jinými psy - Kateřina Lang

starypes ( 22. února 2021 07:44 )

Vyjadřuj se slušně o psech i jejich majitelích, aby ti některý z nich neprokousl řiť jak Bílý tesák.

Uživatel_5462763 ( 22. února 2021 06:05 )

Koukám, že celostátní deník by si měl osvěžit pravidla českého pravopisu.
Jako to myslíte vážně - PEJSKAŘOVI????

alzbeta59 ( 22. února 2021 04:46 )

Nahodou .. sokolovi fandim .. dobra prace ... kdyby se smazky nesmazily, a delaly neco poradneho nemusely dostat na tlamy ..

sasababka ( 21. února 2021 20:03 )

zřejmě dobrý IRISH PUB a tamní DELI / Večerka ta BRUTAL NADVÁHA od CHINA FOOD určitě nebude.

sasababka ( 21. února 2021 19:49 )

Tomu AMATÉRSKÉMU ÚNOSU " čokla " věřím ale tomu BIJCI a historce o lásce k BOXU NIKOLIV koukněte se na fota a bude Vám to jasné.
...chudáci tamní SMAŽKY stačilo aby je zavalil svou PROFI NADVÁHOU a už měli problém... SMAŽKA 40 kg/ kus a v botách
BIJEC má přes 105 Kg !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud