Neděle 17. leden 2021
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno -5°C

Bývalý policista umlátil malé miminko (†3 měs.): Propustí ho na podmínku?

Dostane se otec, který seděl pět let za zabití svého novorozeného syna, na svobodu? Na snímku otec se starší dcerou před činem a matka při odchodu od soudu, kde byl vynesen rozsudek nad jejím bývalým manželem. Dostal tehdy trest 9 let odnětí svobody.  (Autor: Profimedia.cz/Facebook)
Autor: ran - 
13. ledna 2021
15:00

Australský policista brutálně umlátil svého maličkého synka. Odpykal si za to ve vězení zatím jen 5 let a už se schyluje k tomu, že by se 30. ledna mohl dostat na svobodu. Zoufalá exmanželka si přeje jediné – ať ho nepouštějí.

Nepochopitelný zločin spáchal na svém ani ne dvouměsíčním synovi bývalý policista Colin David Randall z australského Queenslandu. V roce 2014 odjela jeho manželka Debra se starší dcerou na nákupy a svého muže nechala s malým Kyem samotného.

O hodinu později jí zazvonil telefon a v něm se ozval Randallův hlas. Sděloval jí nejhorší zprávu, kterou kdy v životě dostala. Kye prý bezvládně leží a nedýchá. Ani sanitku nezavolal. Když se bez sebe hrůzou Debra vrátila domů, našla muže ležet před domem na břiše, s novorozencem před sebou.

Colin prý během té scény, která se jí zaryla nesmazatelně do vzpomínek, jen pořád opakoval „dop*dele, dop*dele“. Zdravotníci děťátko sice vzali urychleně do nemocnice, ale brzy bylo jasné, že jejich snaha je beznadějná. Chlapeček utrpěl fatální zranění neslučitelná se životem.

Randall tvrdil, že dítěti poskytoval srdeční masáž, když přestalo dýchat. Prý se mu ale nepovedla a prováděl ji špatně. Podle výsledků pitvy však bylo zřejmé, že zranění nemohl způsobit neodborným poskytnutím první pomoci. Svědčila o tom zlomená žebra, rozdrcená játra, natržený žaludek, utržená břišní tepna a poškozená slezina.

Otec byl tedy zadržen pro podezření za zabití svého syna. K smrti muselo dojít opakovanými silnými údery do Keyova tělíčka. Randalla se u soudu k použití násilí na synovi přiznal. Soudce Davis řekl, že mužův čin sice nebyl předem připravený, ale byl zcela vědomý a záměrný. Nikdy se však nenašel žádný motiv, který by otcovo jednání byť aspoň částečně vysvětloval. 

V roce 2021 uplyne pět let, co je Randall za mřížemi, a porota nyní rozhoduje, zda ho koncem ledna propustí. Pokud se tak nestane, odsedí si další čtyři roky. Vězeň si žádost o podmínečné propuštění již podal. 

Debra Randallová chce ale jeho puštění mimo zdi věznice stůj co stůj zabránit. Bojí se o bezpečí sebe i své rodiny. „Naše budoucnost je v rukách poroty,“ řekla se slzami v očích zoufalá žena. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud