Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Český pirát silnic ohrožoval řidiče v Německu, málem způsobil dopravní tragédii

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
16. prosince 2020
21:52

Dva účastníky nebezpečného manévru českého řidiče na silnici B12 u bavorského Hutthurmu vyšetřuje místní policie. Informuje o tom dnes server deníku Passauer Neue Presse. Jen blesková reakce řidiče protijedoucího vozu podle serveru zabránila srážce. Policie má podle serveru i záběry z palubní kamery dalšího řidiče.

Při incidentu z odpoledne 1. prosince musel řidič tmavého osobního automobilu bleskově strhnout řízení napravo, když jel v levém pruhu ze dvou ve směru na Freyung. V celkově tříproudém úseku mezi obcemi Kringell a Grossthannensteig se totiž musel vyhnout světlému osobnímu automobilu, který jel v rozporu s pravidly v protisměru. Manévr zachytila palubní kamera vozu, jenž jel za tmavým vozidlem.

Policejní mluvčí v Pasově Christian Scherer řekl, že policie má originál videa k dispozici a dokáže rozeznat i státní poznávací značku vozidla, které bylo ohroženo. Automobil podle ní patří českému občanovi, který je zaměstnán ve firmě v místním okrese.

Totožnost byla odhalena

Také ve světlém vozidle jel podle Scherera český občan. Jeho totožnost sice policie zná, ale zatím se jí nepodařilo ho zkontaktovat. Německá policie chce pokračovat ve vyšetřování ve spolupráci s českými úřady. „Nepředpokládáme však, že by šlo o předjížděcí manévr, ale domníváme se, že řidič byl rozptýlen, a proto se z nepozornosti ocitl v protisměru,“ řekl mluvčí policie, která vyzývá ke spolupráci veřejnost.

Riskantní předjížděcí manévr loni v Německu přivedl do vězení českého řidiče kamionu. Soud v Pasově mu před rokem vyměřil dva roky a tři měsíce vězení za nebezpečnou jízdu z počátku roku také na silnici B12 v německo-českém pohraničí. Muž při předjíždění ohrozil i protijedoucí školní autobus. Česko řidiče vydalo ke stíhání do Německa koncem loňského června.

Potíže českého kamionu

Minulý týden francouzské úřady zahájily vyšetřování podobného incidentu, při kterém český kamion riskantně předjížděl na silnici nedaleko středofrancouzského Orléansu. Český kamion ve velké rychlosti předjížděl na plné středové čáře i přes několik křižovatek. Jeden z vozů v protisměru kvůli němu musel ze silnice uhnout na trávník.

I v Praze dochází k adrenalinovým honičkám:

Video  Honička v Praze 7, 19. listopadu 2020.  - Policie České republiky
Video se připravuje ...

gabreta ( 16. prosince 2020 23:04 )

Jo, jet na Pasov a potkávat se s pendlerama a nebo se nechat jima předjíždět, to je adrenalinovej zážitek!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud